Dzięki tym trikom na zdjęciach wyjdziesz olśniewająco!

W erze fotografii cyfrowej oraz wszechobecnych smartfonów na zdjęciach uwieczniasz praktycznie każdą chwilę. Spontaniczne selfie jest świetną pamiątką, dlatego warto zadbać o to, aby wglądać na nim jak najlepiej.

Co zrobić, aby lepiej wychodzić na zdjęciach? Poznaj 4 proste tricki!
Co zrobić, aby lepiej wychodzić na zdjęciach? Poznaj 4 proste tricki!

Pamiętaj – nie trzeba być modelką, aby dobrze wychodzić na zdjęciach! Oto kilka prostych tricków, stosowanych przez gwiazdy show biznesu, które sprawią, że i Ty z przyjemnością będziesz pozować przed obiektywem!

1. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Dobre światło to podstawa. Zdjęcia najlepiej robić w ciągu dnia, niezależnie od pogody. W słoneczne dni poszukaj zacienionego miejsca, a jeśli to możliwe, rób zdjęcia o wschodzie lub tuż przed zachodem słońca – wtedy światło nie jest ostre i doskonale doświetla twarz. Unikaj sztucznego oświetlenia, a jeśli to konieczne, pamiętaj, aby nie było ono skierowane na fotografowaną osobę punktowo od góry – dzięki temu na twarz nie będzie padał cień, co wyeliminuje między innymi efekt podkrążonych oczu.

2. Zrób odpowiedni makijaż

Przed sesją zdjęciową zadbaj o swoją cerę – niedoskonałości, których na co dzień nie zauważamy, mogą uwidocznić się na zdjęciach. Kilka dni wcześniej zrób peeling, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu twarzy – dzięki temu Twoja skóra będzie gładka i promienna. Make-up do zdjęć rządzi się innymi prawami niż zwykły codzienny makijaż – nie bój się użyć więcej podkładu niż zwykle, dokładnie zamaskuj wszystkie wypryski i blizny. Na twarz, w szczególności na czoło i podbródek, nałóż także matowy puder – dzięki temu nie będą odbijać światła. Powiększ swoje oczy poprzez mocno wytuszowane rzęsy, a wzdłuż dolnej linii wodnej oka narysuj kreski białą kredką. Dzięki temu Twoje spojrzenie stanie się jeszcze bardziej wyraziste!

3. Unikaj ubrań, które Cię pogrubiają

Ubiór również wpływa na to, czy korzystnie wychodzimy na zdjęciach. Przemyślane stylizacje mogą sprawić, że optycznie pozbędziesz się nawet 5 kilogramów! Jeśli zależy Ci, żeby wyszczuplić swoją sylwetkę, najlepiej zdecyduj się na ubrania w ciemnych kolorach. Zrezygnuj z bufiastych rękawów, które pogrubią Twoje ramiona. Do zdjęć lepiej również nie zakładać ubrań w poprzeczne paski, które znacznie poszerzają biodra i talię.

4. Uśmiechnij się i bądź sobą!

Uśmiech to najlepszy make-up każdej kobiety – rozpromienia twarz i dodaje pewności siebie. Jeśli uważasz, że Twoje zęby nie są wystarczająco białe, żeby pokazywać je na zdjęciach – zmień to! Regularne stosowanie pasty wybielającej pozwoli rozjaśnić zęby nawet o 2 odcienie. Spośród wielu dostępnych na rynku specyfików warto sięgnąć po produkty o sprawdzonym składzie. Ciesz się śnieżnobiałym uzębieniem i uśmiechaj się tak często, jak to tylko możliwe! Pamiętaj, że najlepsze zdjęcia to te, na których wyglądamy naturalnie. Pozując do zdjęć bądź swobodna i spontaniczna!