Dzień Kobiet vs. współczesna Polka

Ponad 57% kobiet lubi być adorowana przez wszystkich mężczyzn, a tylko co trzecia jedynie przez swojego partnera. Współczesne kobiety mimo powszechnej opinii deklarują, że czują się docenione na co dzień.

 

Dzień Kobiet vs. współczesna Polka
Dzień Kobiet vs. współczesna Polka

Jak pokazują wyniki sondy obecnie Dzień Kobiet nadal traktowany jest przez Panie jako święto doceniające kobiety (37%) i dzień, w którym mężczyźni mogą się wykazać (25%). Kobiety jednak czują się również doceniane każdego dnia, jak deklaruje aż 48% ankietowanych Pań.

Typ racjonalny i dający poczucie bezpieczeństwa

Z odpowiedzi respondentek wynika, że aż 41% z nich jest zadowolona z życia z aktualnym partnerem, który jest dla nich oparciem, a 34% wzajemnie się uzupełnia z drugą połówką. Jedynie 8% ankietowanym obecna relacja nie daje poczucia bezpieczeństwa. Panie deklarują, że wybierając partnera wolą typ racjonalny i dający poczucie bezpieczeństwa (30%) oraz kogoś kto będzie im towarzyszył w codziennym życiu (29%), zamiast poszukiwacza przygód, który umili szarą codzienność (17%) czy osobę opiekuńczą, czułą i wyrozumiałą (24%).

Aktualnie coraz więcej mężczyzn staje również na wysokości zadania i pamięta o szczególnych okazjach jak np. Dzień Kobiet, jak wyznało 38% respondentek, 32% wskazało, że czasami. A 11% kobiet musi jednak często przypominać partnerom o uroczystościach.

Aż 48% kobiet biorących udział w badaniu zdeklarowało, że żyje w nieformalnym związku, 25% w związku małżeńskim, a 27% Pan jest singielką. Panie, które udzielały odpowiedzi to osoby pomiędzy 25 – 34 rokiem życia – 33%, osoby młode pomiędzy 18 – 24 rokiem życia – 28% oraz 21% kobiet dojrzałych w wieku 35 – 44 lat.

Kobiety lubią być adorowane

Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo, aż 57% kobiet deklaruje, że lubi być adorowane przez mężczyzn, tylko co trzecia jedynie przez swojego partnera. Panie najczęściej lubią być adorowane gestami, czynami (57%), komplementami (29%), a 14% kobiet chce otrzymywać również upominki.

W ramach okazjonalnych prezentów oprócz standardowego kwiatka i czekoladek (38%), Panie wybierają jednak niestandardową niespodziankę (43%) bo chcą być zaskakiwane. Na ich liście oczekiwań coraz częściej pojawiają się również upominki w formie przeżyć (19%), jak na przykład: dzień ze stylistką, indywidualna sesja zdjęciowa czy wzbudzająca emocje lekcja Pole dance.

Mężczyźni decydują się na podarowanie prezentu w formie przeżycia, ponieważ chcą podarować Paniom coś czego długo nie zapomną lub spełnić w ten sposób ich marzenia. Obecnie sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów – oprócz tradycyjnych upominków doceniamy prezenty pozwalające nam doświadczyć czegoś nowego. – mówi Kornel Piesio z serwisu Prezentmarzeń.

Ogólna prawda głosi, że prawdziwych facetów jest coraz mniej, jak pokazują jednak wyniki sondy mija się ona nieco z rzeczywistością. Choć „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”, a liczne publikacje starają się wesprzeć obie płcie we wzajemnym zrozumieniu, wyniki badania pokazują jednak, że Polki są zadowolone z życia z partnerem i czują się doceniane przez otaczających ich mężczyzn.

źródło: Badanie „Polki o mężczyznach” zostało zrealizowane w lutym 2016 w formie sondy na próbie 2142 respondentów przez serwis Prezentmarzeń.