Dzień Profilaktyki Raka Piersi w kinie Praha

5 lipca (czwartek) zapraszamy do kina Praha na wydarzenie specjalne „Dzień Łapania Za Biust – Dniem Profilaktyki Raka Piersi”.

Foto: Facebook

W programie wydarzenia znajdą się: rozmowa z ekspertami, warsztaty oraz specjalny pokaz filmu dokumentalnego „Piękne i Bestia” będącego potwierdzeniem, że nawet w obliczu cierpienia można osiągnąć ponadczasową mądrość.

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym, który wcześnie wykryty może być skutecznie leczony. 5 lipca (czwartek) zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach poświęconych edukacji z zakresu samobadania piersi, a także specjalnym pokazie filmu „Piękne i Bestia” połączonym z dyskusją z psychoonkologiem oraz podopieczną Fundacji Onkologicznej Osób Młodych – Alivia.

Film dokumentalny „Piękne i Bestia” rozpoczyna się historią kilku pacjentek, których początkowe objawy raka są lekceważone. Kobiety, zagubione w nieczułym i sterylnym świecie lekarskim, są przerażone i bezradne. W dotarciu do prawdy pomagają im czasem lęk, upór i kobieca intuicja.

Film pokazuje jak zaakceptować porażającą diagnozę, zwracają jednocześnie uwagę na komplikacje poszczególnych stadiów raka, nieodwracalne decyzje leczenia i życie z ich konsekwencjami. Mikroświat pacjentek jest rozdzielony na przeróżne doświadczenia, ale ogniwem łączącym jest chęć przeżycia. W każdej odmianie raka piersi stosuje się inne metody leczenia i terapii, próbując tym samym zahamować chorobę do całkowitego jej zaleczenia. Doświadczenia i emocje z nimi związane odmieniają osobowość bohaterek filmu, które doznają przemiany. Niosą brzemię choroby z godnością ukazując na ekranie swoje zranione wnętrza. Niezależnie od ich statusu socjalnego, wyglądu czy wieku, są w stanie doszukać się prawdy o sobie samych, zastąpić ogólnie przyjęte kanony kobiecego piękna i z ekshibicjonistyczną szczerością zaakceptować swoje okaleczone ciała.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Onkologiczna Osób Młodych – Alivia oraz Fundacja OnkoCafe – Razem lepiej”.

Dzień Łapania za Biust – Dniem Profilaktyki Raka Piersi

5 lipca, czwartek, od godz. 14:00
Bilety dostępne on-line lub w kasach kina Praha

Ceny biletów

Bilet w ramach cyklu Filmowy Klub Seniora „Praha”: 12,00 zł
Bilet na specjalny pokaz filmu „Piękne i Bestia” połączony z dyskusją: 13,00 zł

Program wydarzenia

godz. 14:00 – pokaz filmu „Pozycja obowiązkowa” w ramach Filmowego Klubu Seniora „Praha” połączony z prelekcją przedstawicielki Fundacji OnkoCafe, pt. „Zdrowie zaczyna się w głowie”.

godz. 17:30 -18:00 – bezpłatne warsztaty poświęcone edukacji z zakresu samobadania piersi.

godz. 18:00 – specjalny pokaz filmu „Piękne i Bestia” połączony z rozmową z psychoonkologiem, a także podopieczną Fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia.