Dziewczyna do wszystkiego. Charlotte Roche

Bezwstydnie niegrzeczna i bezwstydnie śmieszna - nowa powieść Charlotte Roche

dziewczyna-do-wszystkiego
Dziewczyna do wszystkiego. Charlotte Roche

Christine wiedzie pozornie idealne życie. Idealnie nudne i idealnie samotne. Jest sfrustrowana  czuje się „zgwałcona” przez swój dom, nie jest nawet pewna czy kocha swojego męża. Rola matki i żony ją przytłacza.
Konieczna jest zmiana, konieczna jest pomoc. Ta pomoc nazywa się Marie i jest dla Christine „dziewczyną do wszystkiego” – do prania, gotowania, do dziecka. Istny skarb! Marie nie tylko wszystko potrafi, ale też  fantastycznie wygląda. Romans wisi w powietrzu, ale Roche łamie stereotypy, w których to mąż uwodzi nianię, u niej to Christine i Marie ruszają w niemoralną podróż do niebezpiecznego celu.

Dziewczyna do wszystkiego tygodniami utrzymywała się na liście bestsellerów magazynu „Spiegel” i okazała się kolejnym wielkim sukcesem Charlotte Roche. Poza Niemcami książka ukaże się  jeszcze w dziesięciu krajach.

Charlotte Roche sprzedała już ponad 3 miliony egzemplarzy swoich powieści!

Recenzje:

Krwawy i pełen emocjonalnej otwartości rodzaj literatury tworzony przez Roche uważam za niezwykle inspirujący. Powinniśmy doceniać pisarkę, taką jak Roche, która daje kobietom wolność bycia sobą. Jej głos jest bezwstydny, wyzywający i niepowtarzalny.
„The Guardian”

O autorce:

Charlotte Roche urodziła się w 1978 roku w High Wycombe w Anglii, a wychowała w Niemczech. Za prowadzenie programów w licznych stacjach telewizyjnych, jak np. Viva, 3sat i ZDF, została wyróżniona nagrodami Grimme-Preis oraz Bayerischer Fernsehpreis. Jej debiutancka powieść Wilgotne miejsca, opublikowana w 2008 roku, wywołała ogólnospołeczną debatę i stała się bestsellerem. W 2011 roku ukazała się jej kolejna skandalizująca powieść, Modlitwy waginy. Charlotte Roche mieszka wraz z mężem i córką w Kolonii.

Zdjęcie: Sandra Stein

Dane wydawnicze: premiera: 28.09l ISBN: 978-83-8015-323-3l 240 s.I

To, co zobaczyłam, było w każdym razie bez zdjęcia. Po prostu u góry pod oddarciem: „Dziewczyna do wszystkiego. Potrafię wszystko i robię wszystko. Opieka nad dziećmi. Sprzątanie. Zakupy. Wielkie porządki. Wychodzenie z psem”.

(…)

Doprowadzam się do formy i schodzę na dół. Bez trudu widzę ze schodów jej sylwetkę, jakieś siedem metrów w linii prostej przez korytarz. Stoi w kuchni. Od razu wiem, dlaczego ją wybrał. Świetnie wygląda. Długie, gładkie blond włosy, ogromne piwne oczy. Ekstra ciuchy, bardzo pewna siebie. Ale wiem, że u większości kobiet to tylko poza. Wybrał ją dla siebie.

Wydawnictwo Czarna Owca
Autorka: Charlotte Roche
Tytuł: Dziewczyna do wszystkiego
Premiera: 28 września 2016
Wydanie pierwsze