Epilacja laserowa – czy różni się od depilacji?

Szukając sposobów na pozbycie się nadmiernego owłosienia, wiele osób wybiera depilację, nie zdając sobie sprawy, że istnieje lepsza, skuteczniejsza metoda na rozwiązanie tego problemu. Jakie zalety ma epilacja?

epilacja laserowa
Epilacja laserowa – czy różni się od depilacji? Foto Alterfines/Pixabay

Na zewnątrz robi się coraz cieplej. Lada moment za oknami będzie słychać śpiew ptaków, a na drzewach pojawią się pierwsze pączki. Nadchodząca wiosna to czas wyciągnięcia z dna szaf lżejszych ubrań, które odsłonią więcej ciała. W przygotowaniu na ten okres wiele osób szuka sposobu na pozbycie się owłosienia ciała, o którym część z nas zdążyła przez zimę zapomnieć. Ostatnio prawdziwą rewolucją w usuwaniu włosów okazała się epilacja laserowa, która oferuje oszałamiające, a przede wszystkim trwałe, rezultaty.

Depilacja a epilacja laserowa – czym się różnią?

Zarówno depilacja, jak i epilacja mają na celu usunięcie nadmiernego owłosienia. Pod tym pierwszym określeniem kryje się większość metod, które kojarzymy z tym procesem, jak golenie, depilacja woskiem czy światłem IPL. Polegają one na pozbyciu się łodygi włosa. Natomiast epilacja to zabieg używający lasera, który niszczy również żywą część włosa, czyli mieszek włosowy. Dzięki temu włosy nie odrastają, więc efekty są niezmiernie trwałe. Drugą ważną różnicą jest to, że w kontraście do niektórych odmian depilacji, epilacja jest zabiegiem bezbolesnym.

Zobacz: Laseroterapia – który zabieg będzie dla ciebie najlepszy?

Dlaczego warto zdecydować się na epilację?

Wykonanie zabiegu w marcu to najlepszy czas na przygotowanie ciała na wakacje. Tak – dzięki temu, że efekty są niezwykle trwałe, umawiając się na wizytę możemy myśleć o benefitach na kilka miesięcy w przód. Epilacja laserowa to świetna alternatywa dla częstego golenia, bo pozwala raz na zawsze pozbyć się z domu pianki i golarki. Co więcej, jest to odpowiednia procedura również dla skór jasnych, podatnych na oparzenia, czy opalonych. Niesamowite wyniki zapewniane są dzięki zaawansowanej technologii.

W Klinikach Dr Beata Dethloff pracujemy na laserze Soprano Titanium, który charakteryzuje się niezwykłą precyzją i skutecznością działania nawet po 1 zabiegu – powiedziała nam przedstawicielka Kliniki. – Urządzenie zostało wyposażone w unikalny system chłodzenia maksymalizujący komfort i wygodę Pacjenta, tym samym zabieg nie należy do bolesnych.  

Epilacja laserowa ciała

Epilację wykonać można na prawie wszystkich częściach ciała. Jest to zabieg odpowiedni dla pozbycia się owłosienia z nóg czy spod pach, jak również do zajęcia się nieco mniejszymi i delikatniejszymi obszarami, także na twarzy. Epilacja będzie właściwym zabiegiem dla osób decydujących się na usunięcie włosów z okolic bikini oraz pośladków.

Jak wygląda zabieg?

Dzień przed zabiegiem pacjent powinien usunąć włosy za pomocą maszynki. Już w gabinecie zabezpieczone zostaną takie zmiany skórne, jak pieprzyki. Następnie specjalista przeprowadzi epilację głowicą Quattro 3D. Z jej pomocą możliwe będzie dostarczenie niszczącego mieszki włosowe impulsu. Jednocześnie zabieg ten jest bezpieczny dla otaczających włoski tkanek i nie powoduje ich uszkodzeń. Całość nie trwa długo – epilacja obu nóg zajmuje zazwyczaj tylko około 30 minut.

– Bardzo istotna jest także regularność powtórzeń w odpowiedniej fazie wzrostu włosa. To dlatego zapraszamy Was na kolejny zabieg z serii po ok. 6 tygodniach od ostatniej wizyty. Dzięki systematyczności nasze Pacjentki mogą jeszcze szybciej cieszyć się efektami – powiedziano nam w Klinice medycyny estetycznej i anti-aging dr Beaty Dethloff.

Do uzyskania trwałego efektu wystarczy zazwyczaj od 6 do 10 wizyt. O ich liczbie decydują między innymi gospodarka hormonalna czy kolor włosów pacjenta.

Przeciwwskazania

Niestety, epilacja jest zabiegiem niewskazanym osobom cierpiącym na stany zapalne skóry, opryszczkę, bielactwo czy łuszczycę. Poza tym pacjenci mający nadwrażliwość na światło, a także zmagający się z chorobami nowotworowymi czy cukrzycą również są w grupie ryzyka. Znajdują się w niej też osoby z rozrusznikiem serca czy kobiety w ciąży.