Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko. Ariane Calvo

Zajrzyj w głąb siebie i odszukaj ukrytą wewnętrzną siłę, która pozwoli na stawienie czoła "tu i teraz". Pomoże w tym książka „Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko” Ariane Calvo, dostępna od 23 lutego.

Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko
Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko. Ariane Calvo

Lęk i zamartwianie się o przyszłość, niskie poczucie własnej wartości, trudność w budowaniu relacji. Brzmi znajomo? Źródło tych problemów często leży w pozbawionych miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa latach dziecięcych. Z pomocą przychodzi psycholożka i psychoterapeutka Ariane Calvo, która w swojej najnowszej książce podpowiada, jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko.

Zobacz też: O humorze i u/śmiechu. Henryka Radziejowska-Semków

Jak ukoić swoje wewnętrzne dziecko

Doświadczenia z dzieciństwa kształtują naszą osobowość. Ich echo rzutuje na to, jak radzimy sobie w dorosłym życiu. Niestety, nasze wewnętrzne dziecko często może być powodem zaburzeń lękowych, permanentnego smutku, apatii i braku wiary we własne możliwości. Rozwiązaniem wielu trudności jest nawiązanie z nim lepszego kontaktu i praca nad uleczeniem jego bolączek, a przez to również trapiących nasze dorosłe „ja” problemów. W swojej książce Ariane Calvo zwraca uwagę na cztery główne cechy wewnętrznego dziecka – wrażliwość, tkliwość, kreatywność i radość. Ich głębokie zrozumienie prowadzi na drogę osobistego rozwoju.

Ukój swoje wewnętrzne dziecko

W książce znajduje się szereg ćwiczeń, które ułatwią relaksację i zakotwiczenie w teraźniejszości. Pokierują one w trudnym zadaniu konfrontowania urazów z dzieciństwa przez stawianie często niekomfortowych pytań, ale również nauczą iść za głosem intuicji czy metody budowania pozytywnych przekazów. Książka da podstawy codziennej rutyny, składającej się z wartych praktykowania rytuałów, prowadzących do wewnętrznej harmonii.