Farbowanie włosów – praktyczne porady jak długo trzymać farbę na włosach oraz czym ją zmyć?

W jaki sposób szybko i spektakularnie odmienić swój wygląd? Jeśli zadajesz sobie to pytanie to z pewnością powinnaś zainteresować się konkretną farbą do włosów, która nie tylko odświeży swój wygląd, ale przede wszystkim zaprezentuje włosy w zupełnie innym wydaniu.

Farbowanie włosów – praktyczne porady jak długo trzymać farbę na włosach oraz czym ją zmyć?

Farba do włosów dobrana indywidualnie sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i promiennie, a finalnie zyskasz pewność siebie w czasie, kiedy szczególnie Ci na tym zależy. Sprawdź, jak długo trzymać farbę do włosów i jak ją zmyć, by uzyskać taki efekt, jaki założyłaś.

Farby do włosów – wszystko co musisz wiedzieć na początek!

Od wyboru konkretnej farby zależy to, jaki efekt uzyskasz. Jeśli jesteś blondynką i chcesz jedynie odświeżyć kolor to wybierz farbą w podobnym odcieniu do naturalnego i nałóż ją na całe włosy. Dzięki farbie na włosach uzyskasz efekt świetnie zadbanych i lejących się włosów bez dodatkowych zabiegów fryzjerskich.

Jeśli zaś jesteś szatynką, a chcesz nieco przyciemnić lub rozjaśnić kolor włosa powinnaś sięgnąć po farbę z rozjaśniaczem lub taką, która będzie o kilka tonów ciemniejsza. Przy takich koloryzacji liczy się skrupulatność i warto poprosić o wsparcie fachowej stylistki.

Farba na włosach będzie wyglądała świetnie jeśli dobierzesz ją do indywidualnych preferencji urody, jak również wskazań względem posiadanych włosów. Pamiętaj, że przy aktualnej ofercie dostępnych farb do włosów z pewnością znajdziesz taką, która będzie Ci odpowiadać.

Farba na włosy – praktyczne wskazówki dotyczące farbowania

Jeśli zdecydowałaś już o wyborze konkretnego produktu i pozostało Ci już tylko nałożyć farbę to koniecznie sprawdź wszystkie wskazówki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Zacznij od przebrania koszulki. Najlepiej ubierz się tak, by w razie zaplamienia ubrania spokojnie móc je wyrzucić do kosza. Jeśli nie masz akurat w szafie starej koszulki to nałóż na ramiona ręcznik lub papierową osłonkę. Przygotuj farbę zgodnie z zaleceniem na opakowaniu i rozpocznij nakładanie na włosy. Wykonaj wszystkie czynności dość sprawnie, nie przerywając farbowania, aż nie pokryjesz farbą całe włosy.

Pamiętaj, że w pierwszej kolejności najpierw farbujemy odrosty, później pozostałą część włosów. Zaleca się także najpierw nałożenie farby na włosy nad karkiem, później na włosy nad uszami i dopiero później na szczycie głowy.

Zachowanie tej kolejności jest bardzo istotne, ponieważ szczyt głowy bywa najcieplejszy. To właśnie w tym miejscu farba najszybciej zacznie działać.

Teraz pozostało już tylko czekać na upragnione efekty.

Jak długo trzymać farbę na włosach i w jaki sposób ją zmyć, by dłużej utrzymała się na włosach?

Farby do włosów należy trzymać na włosach dokładnie tak długo, jak zaleca producent, można jednak wskazać kilka uśrednionych zaleceń czasowych. Jeśli bowiem farbujesz włosy systematycznie i wiesz, w jaki sposób zachowają się włosy to możesz spokojnie pozostawić farbę na nich na około 20 minut w przypadku odrostów i 10 minut na końcach. Specjaliści twierdzą, że dokładnie tyle w zupełności wystarczy.

Przy pierwszym farbowaniu włosów farbę warto jednak pozostawić na włosach nieco dłużej po nawet 30 minut.

Pamiętaj, że nie ma żadnych wskazań ku temu, by farbę na włosach trzymać dłużej niż zaleca producent. Tak długie trzymanie produktów nie umożliwi otrzymanie innych efektów, a farba po określonym czasie po prostu straci swoje właściwości.

Spłukując produkt zawsze pamiętaj o tym, by najpierw nieco zwilżyć włosy i masować je tak długo, aż powstanie piana. Następnie zacznij je wpłukiwać, aż woda, która będzie z nich ociekać pozostanie zupełnie czysta. Przy zmywaniu włosów liczy się dokładność i precyzja.

Po każdej koloryzacji należy zamknąć łuski włosa, dlatego do mycia zastosuj szampon i odżywkę zakwaszającą. Zazwyczaj są one dołączone do pakietu z farbą.

Artykuł partnera