Firmy windykacyjne – czy warto korzystać z ich usług?

Słyszysz hasło „firma windykacyjna”, a w Twojej głowie od razu pojawia się skojarzenie z windykacją komorniczą, zajmowaniem wynagrodzenia czy licytacją nieruchomości?

firmywindykacyjne - Firmy windykacyjne – czy warto korzystać z ich usług?

Tak dzieje się bardzo często, ponieważ wiele osób myli tę instytucję z komornikami sądowymi. To jednak zupełnie inne podmioty. Dowiedz się, jak działa firma windykacyjna, i przekonaj się, że warto podjąć z nią współpracę.

Co ma wspólnego firma windykacyjna z komornikiem? To, że również zajmuje się niespłaconymi wierzytelnościami. Na tym jednak podobieństwa się kończą, a zaczynają się diametralne różnice.

Firma windykacyjna, czyli co?

Firmy windykacyjne są prywatnymi podmiotami, które zajmują się najczęściej szeroko pojętym zarządzaniem wierzytelności. Działają więc w imieniu wierzycieli, przejmując na siebie obsługę klientów, a więc osób zadłużonych. Ich zadaniem jest oczywiście odzyskanie sumy należnej wierzycielowi. Jednak działania podejmowane przez podmioty takie jak np. Ultimo, są zawsze nakierowane na polubowne rozwiązanie problemu i udzielenie osobie zadłużonej pomocy w spłacie zobowiązań.

Firma windykacyjna – jak działa taki podmiot?

prowadzi działania jeszcze zanim dojdzie do ewentualnego postępowania sądowego i egzekucji komorniczej – współpraca z nią pomoże Ci uchronić się przed wkroczeniem windykacji na drogę sądową i narażeniem na dodatkowe koszty (opłaty sądowe i komornicze) oraz niepotrzebny stres, zapewnia swoim klientom profesjonalne doradztwo przy wychodzeniu z długów – specjaliści, z którymi osoba zadłużona podejmuje współpracę, rzetelnie analizują jej sytuację finansową i pomagają w przygotowaniu nowego planu spłaty zobowiązań, jest skłonna podpisać z osobą zadłużoną ugodę, rozkładając jej dług na korzystne raty – jako dłużnik będziesz je wpłacać samodzielnie, a nie na drodze przymusu, jak to się dzieje przy egzekucji komorniczej.

Jak działa firma windykacyjna w kontakcie z osobą zadłużoną?

Firmy windykacyjne podchodzą do swoich klientów z dużą dozą zrozumienia. Problem długów w Polsce dotyka bardzo dużej grupy osób, a przyczyny, dla których zmagają się one z kłopotami finansowymi, są zróżnicowane. Dlatego właśnie:

Komunikacja doradców firmy windykacyjnej z osobą zadłużoną odbywa się w przyjaznej i spokojnej atmosferze – celem każdej rozmowy jest rozwiązanie konkretnych problemów;
wysokość rat do spłacenia jest ustalana na rozsądnym poziomie – tak, aby dłużnik mógł rzeczywiście poradzić sobie z ich regulowaniem przy obecnej sytuacji finansowej;
współpraca z firmą windykacyjną jest komfortowa – nie ma konieczności odwiedzania siedziby takiego podmiotu, wystarczy kontakt telefoniczny, on-line czy nawet w formie tradycyjnej korespondencji.
Warto również pamiętać, że działania firmy windykacyjnej nie obarczają jej klientów dodatkowymi kosztami. Jedynym powodem, dla którego suma zobowiązania może wzrosnąć, są odsetki naliczane zgodnie z prawem za zwłokę oraz ewentualnie dodatkowe opłaty wynikające z umowy podpisanej z wierzycielem.

W przypadku firm windykacyjnych stare przysłowie „nie taki diabeł straszny, jak go malują” sprawdza się w 100% procentach. Współpraca z takim podmiotem jest dla osoby zadłużonej szansą na polubowne rozwiązanie problemu niespłaconych zobowiązań i ostateczne odzyskanie finansowej równowagi.

Artykuł sponsorowany

Wpis znaleziono dzięki:

- Firma windykacyjna

- Wierzytelności

- Zadłużenie