Fryzury wieczorowe

Na wielkie wyjście, poza wystrzałową kreacją i efektownym makijażem, nie możemy zapomnieć także o fryzurze, która podkreśli atuty naszej urody.

W zależności od długości włosów, kreacji a także kształtu twarzy, mamy do wyboru różne efektowne upięcia.
Przy włosach długich, drobnej buzi, dla osób lubiących klasykę, możemy zaproponować burzę loków, których część fantazyjnie przeplatając podpinamy na czubku głowy. Dla pełniejszego efektu można także wpiąć we włosy kwiaty lub inną ozdobę pasującą do kreacji. Osoby o pełniejszej buzi mogą również wystąpić w takiej fryzurze, modyfikując ją wypuszczając kilka więcej pasemek loków po bokach twarzy.
Włosy podpinamy tak, aby loki kaskadowo spływały na ramiona i plecy. Całość można spryskujemy lakierem, aby fryzura przetrwała cały wieczór.
ObrazekObrazek
Osobom preferującym styl mniej klasyczny możemy zaproponować inną wersję znanego irokeza.
Włosy podpinamy z boków na gładko odsłaniając całą twarz. Tapirujemy je na czubku głowy, rozdzielamy na pasma a potem przeplatając fantazyjnie poszczególne pasma podpinamy każde z osobna, zostawiając długie końce. Powstałe w ten sposób pasma lakierujemy i prostujemy na prostownicy, a niektóre kręcimy w łagodne fale.

Obrazek
W ten sposób powstaje oryginalny irokez.
Fryzura ta będzie odpowiednia dla osób o szczupłej buzi i niskim czole.
Przy krótszych włosach np. do ramion i mniejszej ilości czasu na przygotowanie, możemy zaproponować równie efektowne upięcie. Włosy kręcimy w loki na całej długości, spryskujemy lakierem, po czym zbieramy z tyłu głowy. Zawijamy w luźny węzeł i podpinamy mocno wsuwkami. Końcówki loków możemy w części wyjąć z węzła i efektownie ułożyć. Pozostałe z przodu włosy częściowo dopinamy pojedynczymi pasemkami do tyłu, a resztę mocno lakierujemy i zostawiamy swobodnie. W ten sposób tworzy się artystyczny nieład, luźne upięcie dodające jednak wiele wdzięku.

Obrazek
Ta fryzura jest odpowiednia w zasadzie dla każdego rodzaju twarzy.

Dla bardzo odważnych pań można zaproponować awangardowe upięcie, z królującym na pokazach mody warkoczem. Osoby, które nie mają bardzo długich włosów, mogą użyć po prostu dopinanego warkocza w kolorze swoich włosów. Warkocz w tej fryzurze to centralny element fryzury.
Z 1/3 części włosów zebranych z boku głowy pleciemy warkocz, po czym owijamy go wokół upinając wsuwkami. Resztę włosów kręcimy i podpinamy pasmami nadając fryzurze właściwy kształt. Część pasemek możemy wypuścić luźno z tyłu głowy dodając upięciu lekkości. Całość jak zwykle mocno lakierujemy, najlepiej nabłyszczającym lakierem.

Obrazek
Fryzury i makijaże:
Centrum Kreacji Artystycznej ALDORE
Agnieszka Chełmońska, Tomek Lisowicz, Małgorzata Bałdowska
Tel. 0 501 105 475, 0 502 422 008
Modelki:
Gosia, Iwona, Monika, Maja
Zdjęcia:
Przemek Blechman, www. blechman.art.pl
Dodatki:
Salon Mody Ślubnej ANGEL www.angel.com.pl