Sprawdź, który posiłek jest najpopularniejszy w Twoim kraju!

Zdjęcia jedzenia zawładnęły serwisami społecznościowymi. Dzięki interaktywnej mapie stworzonej w oparciu o fotografie posiłków na Instagramie, przekonasz się, co najczęściej jedzą ludzie w różnych zakątkach świata!

friends using smartphones to take photos of sausage and pork cho
Sprawdź, który posiłek jest najpopularniejszy w Twoim kraju! Fotolia

Od jakiegoś czasu na portalach społecznościowych dzielimy się już nie tylko naszą pasją czy osiągnięciami, ale także tym co jemy. Uwieczniamy dania zrobione przez nas, jak i te podane w restauracji. Zdarza się, że gotujemy, kupujemy, zamawiamy jedzenie tylko po to, żeby zrobić zdjęcie i walczyć o lajki. Na Instagramie lawinowo rośnie liczba miłośników jedzenia. Okazuje się, że miliony pysznie otagowanych zdjęć to kopalnia wiedzy o najpopularniejszych daniach z całego świata.

Na podstawie ponad 100.000 otagowanych zdjęć jedzenia, brytyjski portal Photoworld.com sprawdził jakie posiłki najchętniej fotografujemy w poszczególnych miastach świata. Interaktywna mapa to przegląd dań od Nowego Jorku po Bangkok, od hamburgerów po pierogi. Wystarczy kliknąć na wybraną ikonkę jedzenia, a na mapie wyświetli się krótka informacja o popularności tego posiłku, a także 5 miast, w których jest on najczęściej fotografowany.

Niektóre wyniki zestawień bywają zaskakujące. Powszechnie panujące poglądy na temat „narodowych dań” wg twórców mapy nieraz mijają się z prawdą. Okazuje się, że Nowojorczycy kochają pizzę o wiele bardziej niż Włosi! Trzy posiłki, które na Instagramie można zobaczyć najczęściej? Wszystkim znana pizza, sushi oraz stek.

Porównajcie popularność dań w różnych krajach i przekonajcie się, kto oprócz Polaków uwielbia pierogi!

(via Photoworld).