Gdzie kupić ekologiczne kosmetyki?

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów ma niebagatelne znaczenie dla ich kondycji.

Ekologiczne kosmetyki
Gdzie kupić ekologiczne kosmetyki?

Aby zachować ich zdrowie oraz piękny wygląd, pielęgnacyjne kosmetyki do włosów powinny nie tylko domywać pasma z zabrudzeń i resztek produktów do stylizacji, ale także dostarczać do nich niezbędnych składników odżywczych.

Wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów ma niebagatelne znaczenie dla ich kondycji. Każdego dnia, włosy poddajemy zabiegom stylizacyjnym oraz oddziaływaniu warunków atmosferycznych. Aby zachować ich zdrowie oraz piękny wygląd, pielęgnacyjne kosmetyki do włosów powinny nie tylko domywać pasma z zabrudzeń i resztek produktów do stylizacji, ale także dostarczać do nich niezbędnych składników odżywczych.

Jednym ze sposobów na efektywną pielęgnację jest sięganie po ekologiczne i naturalne kosmetyki do włosów. Gdzie jednak znaleźć produkty wysokiej jakości, którym można zaufać? Jak powinien prezentować się skład szamponów i odżywek, aby ich działanie było efektywne, a zarazem korzystne dla kondycji włosów? Odpowiadamy poniżej.

Produkty do włosów do regularnej pielęgnacji

Jakie kosmetyki są niezbędne w łazience? Produkty do włosów, które są niezbędne przy codziennej pielęgnacji to przede wszystkim szampon oraz odżywka – tylko i aż tyle. Ich połączone działanie umożliwia dokładnie oczyścić skórę głowy oraz wzmocnić strukturę samych włosów.

  • Szampon do włosów – zawiera w sobie czynniki myjące i ma za zadanie oczyszczać skórę głowy (a nie same włosy) z warstwy gromadzącego się na niej sebum, obumarłej skóry, zanieczyszczeń oraz pozostałości kosmetyków do stylizacji włosów. Z tego względu dobrej jakości szampon powinien dobrze oczyszczać skórę, ale nie powodując przy tym przesuszenia, wrażenia ściągnięcia czy podrażnień.
  • Odżywka do włosów – zawiera w sobie mniejszy dodatek czynników myjących. Jest nakładana na włosy (najlepiej od połowy ich długości, w kierunku końcówek). Jej zadaniem jest usunięcie z włosów resztek zabrudzeń, a także nawilżenie, poprawa sprężystości oraz natłuszczenie włosa.

To baza, którą w zależności od potrzeb można rozbudowywać, np. o lekkie odżywki mgiełki bez spłukiwania lub serum do stosowania na końcówki lub w celu definicji naturalnej struktury włosów.

Naturalne kosmetyki do włosów – dlaczego warto po nie sięgać

Warto zaznaczyć, że naturalne kosmetyki do włosów, których receptura opiera się na składnikach pochodzenia naturalnego nie muszą być produktami o działaniu łagodniejszym czy mniej efektywnym. Dodatek składników takich jak naturalne wyciągi, olejki roślinne czy woda mineralna, pomaga w przywróceniu naturalnej równowagi skóry głowy po myciu, a także umożliwia dostarczenie substancji odżywczych. Nowoczesne ekologiczne kosmetyki do włosów to produkty łączące właściwości tego, co najlepsze z natury z wiedzą oraz osiągnięciami najlepszych kosmetologów, którzy zajmują się dopracowaniem ich receptur.

Gdzie można zaopatrzyć się w tego typu kosmetyki? O ile wybór produktów do włosów na drogeryjnych półkach jest ogromny, o tyle trudno wśród nich wybrać kosmetyki skrojone według potrzeb wrażliwej, łuszczącej się czy przesuszonej skóry głowy.

Warto zamiast tego zwrócić się ku ofercie marek specjalizujących się w tworzeniu kosmetyków naturalnych. Jedną z nich jest m.in. marka Balneokosmetyki, w której ofercie dostępne są odżywki oraz szampony do włosów zawierające w swoim składzie wodę siarczkową oraz składniki pochodzenia naturalnego. Co więcej, to produkty wegańskie, nietestowane na zwierzętach i przyjazne zarówno dla skóry, jak również dla środowiska.

Naturalne szampony i odżywki do włosów

Szampony i odżywki do włosów oparte na wodzie siarczkowej to jedna z najlepszych opcji dla osób które poszukują kosmetyków do codziennej pielęgnacji, które pomogą ukoić podrażnioną skórę głowy oraz odżywić włosy na całej ich długości. Jednym z budulców włosów jest kreatyna, czyli białko którego składnikiem jest właśnie siarka. Odpowiada ona za:

  • ochronę włosa przed uszkodzeniami,
  • elastyczność włosów,
  • ochronę przed wypadaniem włosów,
  • przywrócenie równowagi skórze głowy.

Ponadto, woda siarczkowa zawiera w sobie także wapń, magnez, sód, potas, chlor, jod oraz brom, dzięki czemu odznacza się działaniem przeciwzapalnym i regenerującym – co szczególnie istotne dla w przypadku uszkodzonej i podrażnionej skóry głowy. Sięgając zatem po produkty do codziennej pielęgnacji, warto decydować się na kosmetyki, które będą działać zarówno oczyszczająco, jak również pielęgnacyjnie.
Artykuł partnera