Głośnik przyjazny najmłodszym – redakcja testuje

Czy zaskakujący design idzie w parze z jakością dźwięku i funkcjonalnością urządzenia? Sprawdziliśmy to dla was!

Głośnik przyjazny najmłodszym - redakcja testuje

W redakcji pojawiały się różne urządzenia do odtwarzania audio, zdążyliśmy już wybrać swoich ulubieńców. Niedawno jednak przyszła do nas paczka z dość nietypową zawartością. Z początku wyglądało to na przeuroczą, drewnianą figurkę. Zaraz po tym, dostrzegliśmy, że jest to głośnik! Kształt drewnianego słonia, jak i opis sugerował, że jest to głośnik dla dzieci. Czekało na nas zadanie specjalne – tym razem musieliśmy sprawdzić urządzenie, nie tylko pod względem czysto technicznym, ale i przystosowania, jakie producent nam deklaruje.

Wygląd zewnętrzny

Głośnik przyjazny najmłodszym - redakcja testuje

Produkt, który otrzymaliśmy to Maxton MX30 Olifant, w kolorze beżowym. Z wierzchu, jak już wcześniej wspominaliśmy, widzimy przeuroczą figurkę. Pokusić by się mogło o stwierdzenie, że wygląda to na dziecięcą zabawkę. Nie daje to jednak efektu tandety i infantylności, ze względu na użyte materiały. Głośnik jest wykonany z  drewna. Daje to wrażenie minimalizmu, nie rzuca się w oczy i trzyma standardy estetyczne. Z pewnością, nie jeden z nas pokusiłby się o taką ozdobę na półce.

Głośnik idealny dla malucha i nie tylko

Głośnik przyjazny najmłodszym - redakcja testuje

Głośnik został dodatkowo wzbogacony o uchwyt na telefon. Jest to niezwykle przydatna funkcja, gdy chcemy np. puścić bajkę, lub kołysankę zasypiającemu dziecku. Rodzice napewno dobrze wiedzą, że niektóre utwory dla dzieci mają kolorowe teledyski, które dzieci wprost uwielbiają oglądać. Tutaj Maxton MX30 Olifant ułatwia nam sprawę wspomnianym uchwytem. Słonik nie posiada żadnych elementów rozpraszających lub potencjalnie niebezpiecznych dla dzieci. Ważną funkcją jest też jego mobilność. W łatwy sposób przeniesiemy go tam, gdzie tylko zapragniemy, nie martwiąc się o kable, czy wymiary.

Bezprzewodowy głośnik – przydatne dane techniczne

Głośnik przyjazny najmłodszym - redakcja testuje

Urządzenie posiada złącza micro USB, Jack 3,5mm oraz Bluetooth, co umożliwia nam łączenie się telefonu z głośnikiem bezprzewodowo. Technologia ta daje nam także możliwość jego współpracy z mikrofonem oraz głośnikami przednimi w samochodzie. Warto wspomnieć, że Maxton MX30 Olifant posiada zasilanie akumulatorowe o maksymalnym czasie pracy aż do 8 h, natomiast ładowanie za pomocą dołączonego kabla przebiega imponująco krótko.

Dźwięk najwyższej jakości

To co najważniejsze w głośniku, czyli dźwięk… W tej kwestii nie można się do niczego przyczepić. Maxton MX30 Olifant odtwarza muzykę na najwyższym poziomie. Zastosowana technologia pozwala na przekazanie czystych, klarownych dźwięków, które nasza redakcja szczerze uznała. Śmiało można, by rzecz, ze ten stylowy głośnik daje gwarancje naprawdę dobrych, muzycznych doświadczeń. Doceni to zarówno maluch, jak i rodzic.

Czy warto?

 Maxton MX30 Olifant
 Maxton MX30 Olifant

Głośnik jest designerski, stylowy i ergonomiczny. Poza bardzo dobrymi i przyjemnymi doznaniami audio, głośnik posiada ogromny atut w postaci jego poręczności. Warto jednak zaznaczyć że, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenie nie traci na jakości odtwarzanego dźwięku. Szczerze polecilibyśmy głośnik tym, co cenią sobie miłe dźwięki i wygodę użytkowania, jednocześnie mając na względzie estetykę. Klasyka przełożona na design i jakość Maxton MX30 Olifant sprawia, że sprawdzi się on i na półce w salonie, na biurku, czy w pokoju dziecięcym.