Konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu podczas Wielkiej Warszawskiej

Prawdziwa gonitwa wymaga tylko dwóch rzeczy - koni i kapeluszy. Te pierwsze zobaczyć można będzie na nadchodzącej Wielkiej Warszawskiej, a te drugie podczas organizowanego w tym samym czasie konkursu.

"<yoastmark

Kiedy w 1895 roku hrabia August Potocki ustanowił gonitwę Wielką Warszawską, nie mógł się spodziewać, że zapoczątkował właśnie wydarzenie, które stolica kultywować będzie długo ponad sto lat. 25 września Wielka Warszawska odbędzie się już po raz 109. Wyścig będzie miał miejsce na dobrze znanym warszawiakom Torze Służewiec. Z jej okazji urządzony będzie także konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30-stych w kapeluszu, który redakcja Obcasy.pl objęła patronatem medialnym.

Zobacz także: Kapeluszowy zawrót głowy – stylizacje na wyścigi konne

Wielka Warszawska

Jedno z największych wydarzeń sportowych i towarzyskich w jesiennym kalendarzu stolicy, Wielka Warszawska to międzynarodowa gonitwa na dystansie 2600 metrów. Biorą w niej udział konie 3-letnie i starsze. Jej wyniki często przesądzają o przyznaniu tytułu Konia Roku.

Konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu

Poza gonitwą, na terenie Toru Służewiec będzie zorganizowanych moc atrakcji dla całej rodziny. Najważniejsza z nich to oczywiście konkurs na najpiękniejszą stylizację w kapeluszu. Odbywa się on dwa razy w sezonie, podczas Gali Derby i Wielkiej Warszawskiej. Od 5 lat organizuje go Damosfera. Tym razem motywem przewodnim rywalizacji jest moda lat 30-stych. W konkursie mogą wziąć udział kobiety, mężczyźni, a także dzieci w kategoriach wiekowych 5-12 i 13-17 lat.

Konkurs oceniać będzie jury w składzie: Ewa Minge (projektantka mody, malarka), Piotr Knioła (bloger PIGOUT), Leonard Sobieraj (Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku).

W tym roku objęliśmy patronat nad wydarzeniem