Hammamet

Wspaniałe plaże rozciągające się wzdłuż brzegów Morza Śródziemnego, komfortowe hotele oraz goście z całego świata, którzy właśnie w tej części Tunezji szukają miejsca do wakacyjnego wypoczynku – oto stereotypowy obraz tego miejsca. Jaki kurort tak mocno przyciąga?

Kurort pełen kontrastów

Nowoczesne ośrodki wypoczynkowe i piękne plaże, a w ich pobliżu – stare miasto z wiekowymi budowlami… Tak prezentuje się współczesny Hammamet: modny kurort, a jednocześnie tunezyjskie miasto o tradycyjnej zabudowie. Nic dziwnego, że wiele osób na wakacje w Tunezji wybiera się właśnie do kurortu, którego piękno już dawno doceniły takie biura podróży jak BeeFree. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Największe skarby kurortu

Wspaniałe plaże się wielką atrakcją dla goszczących w tym kurorcie turystów, jednak nie tylko one przyciągają zainteresowanych arabską architekturą gości. Na terenie starego miasta zachowało się przecież sporo ciekawych budowli, które przypominają o islamie oraz o silnych związkach afrykańskiej Tunezji ze światem arabskim. Starówka do dziś pięknie oddaje charakter typowego, XV-wiecznego miasta arabskiego. Otoczona potężnymi murami przyciąga turystów Wielkim Meczetem oraz kolorowymi kramami. Warto też wybrać się na spacer w stronę portu, w pobliżu którego zachowała się obronna budowla zwana kazabą. Przed wiekami miała zapewnić ona ochronę muzułmańskiemu miastu przez atakiem „niewiernych”. Dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta, oraz jednym z najstarszych zabytków znajdujących się na terenie kurortu. Wzniesiona w XII wieku, jest do dziś najbardziej charakterystycznym obiektem na terenie miejscowego portu.

Hammamet dla każdego

Hammamet to kurort, na terenie którego każdy może spędzić czas w atrakcyjny sposób. Plażowicze oraz amatorzy sportów wodnych docenią piękno wybrzeża tunezyjskiego, z kolei zwolennicy arabskiej architektury będą mogli podziwiać wspaniałą zabudową. Choć Hammamet jest miastem zamieszkiwanym głównie przez wyznawców islamu, surowe zasady tej religii nie ograniczają możliwości zabawy w dzielnicach turystycznych. Dzięki temu goście, szczególnie ci młodzi, mogą korzystać tu z wielu rozrywek. Jak widać na przykładzie tunezyjskich kurortów pogodzenie potrzeb turystów z zasadami przestrzeganymi przez ludność muzułmańską nie musi być trudne.

Na wschodnim wybrzeżu Tunezji trudno znaleźć bardziej atrakcyjną miejscowość na wakacyjny wypoczynek niż Hammamet. Tu, w krainie pokrytych jasnym piaskiem plaż oraz wiekowych budowli każdy może przeżyć wyjątkową przygodę w nieco egzotycznej, a jednocześnie typowej dla regionów śródziemnomorskich atmosferze.