Idealne rozwiązanie dla kobiety sukcesu

Czasy, gdy sukces miał wyłącznie męską twarz, dawno już minęły, ustępując pola różnorodności. Zmieniła się również jego definicja. Osiągnięcia biznesowe nie są już jedynym wyznacznikiem sukcesu, choć oczywiście nadal można go w tych kategoriach mierzyć.

Audiobooki dla kobiet
Idealne rozwiązanie dla kobiety sukcesu

Dziś sukcesem nazywamy wiele różnych dokonań, zarówno na polu zawodowym, jak i prywatnym. Kobietą sukcesu może być zatem właścicielka świetnie prosperującej firmy, artystka rozpoczynająca dopiero przygodę ze swoją pasją, kierowniczka zespołu w wielkiej korporacji, podróżniczka czy matka, która z uwagą wychowuje swoje dzieci na mądrych i empatycznych dorosłych. Zmiany w postrzeganiu sukcesu nie biorą się oczywiście znikąd. To efekt edukacji, rozwoju osobistego i coraz większej tolerancji dla zachowań, które nie wpisują się w nasze osobiste preferencje. Wiedzę o życiu czerpiemy z niego samego, ale i z książek. Zwłaszcza te ostatnie przeżywają ostatnio renesans, a wszystko za sprawą audiobooków.

Idealne rozwiązanie dla kobiety sukcesu

Audiobook dla kobiet  czy istnieje?

W życiu codziennym zacierają się również inne, wyznaczone niegdyś granice, które miały określać konkretną płeć i przypisane dla niej role społeczne. Doskonale widać to po lekturach, po jakie sięgają współczesne czytelniczki. O ile ckliwe romanse nadal cieszą się sporym powodzeniem, to traktowane są raczej jako odskocznia i klasyczne guilty pleasure, nie zaś jako podstawa domowej biblioteczki. Kobieta sukcesu sięga po zdecydowanie bardziej wyrafinowaną literaturę. Przyjemność połączona z nauką i rozwojem osobistym to częsty wybór pań, z czego Storytel  największy serwis audiobooków w Polsce  świetnie zdaje sobie sprawę. W jego bogatej ofercie książek audio znaleźć można prawdziwe perełki dla bibliofila.
Z wartkim nurtem zainteresowania audiobookami płynie oczywiście również trend pisania książek dedykowanych głównie kobietom. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” stanowi doskonały przykład tego typu publikacji. Autorka, Natalia de Barbaro, jest psychologiem i od lat pracuje z ludźmi nad ich umiejętnościami społecznymi. W swojej najnowszej książce skupia się jednak typowo na kobiecej naturze. W sposób zdecydowany, ale i niezwykle troskliwy pokazuje krok po kroku trybiki mechanizmu, w jakim żyjemy, dążąc do utopijnej doskonałości. Zdecydowanie nie jest to książka o kompleksach, ani opowieść o kobiecych powinnościach. Jest to za to książka o tym, jak sobie radzić z tymi dwoma oraz wieloma innymi szufladkami przekonań, do których często same siebie próbujemy upchnąć, mimo że noga i tak zawsze wystaje. Warto wysłuchać, przemyśleć i… rozpocząć proces zmiany w myśleniu o samej sobie.

Podobne przemyślenia mogą towarzyszyć również innej książce dedykowanej typowo kobiecemu gronu czytelniczek. „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” dokładnie analizuje trudności i emocje, z jakimi mierzymy się na co dzień. Autorka, dr Sophie Mort, precyzyjnie wyjaśnia w niej mechanizmy, które wpływają na nasze postrzeganie samych siebie, kształtują samoocenę i oczekiwania wobec życia. Z audiobooka dowiemy się, jak mocno dajemy się porwać oczekiwaniom innych, ale i swoim własnym natręctwom. Forma poradnika pokazuje też, jak sobie z takim bagażem poradzić, co zrobić, aby uwolnić się od wpływu reklam, mediów społecznościowych czy niezbyt szczęśliwego dzieciństwa. Krytycy literaccy wskazują, że dokładnie takiej pozycji brakowało do tej pory na księgarnianych półkach. To wiedza prosto z gabinetów terapeutów całego świata, przeniesiona do audiobooka, którego możemy słuchać na kanapie. Dr Soph nie tylko pomaga dokładnie poznać samą siebie, ale i uzbraja w zestaw narzędzi potrzebnych do późniejszej pracy nad zmianą. W książce znajdziemy więc techniki terapeutyczne, takie jak ćwiczenie uważności, okazywanie współczucia samej sobie, walkę z wewnętrznym krytykiem oraz metody oddychania i relaksacji.

Idealne rozwiązanie dla kobiety sukcesu

Stare hity w nowej odsłonie audio

Kto nigdy nie czytał brawurowo napisanych powieści Joanny Chmielewskiej, ten nie wie, co to rozrywka. Nazywana niegdyś królową kryminału autorka wraca z przytupem na salony, a wszystko to za sprawą audiobooka „Dzikie białko”. Wielbicielki twórczości pani Chmielewskiej z pewnością doskonale pamiętają Lesia  bohatera prawdziwej komedii omyłek ze zbrodnią w tle. W „Dzikim białku” Lesio po raz kolejny zmierzy się z przygodą, pisaną na miarę swoich nietuzinkowych możliwości i charakteru. Poza zabawną historią, której można się tu śmiało spodziewać, Storytel oferuje również pyszną ucztę dla uszu, ponieważ w tytułowego bohatera wcielił się nie kto inny, tylko sam Tomasz Kot. Audiobook może się okazać genialnym przerywnikiem w trakcie zabieganego dnia pracy, sposobem na szybki relaks między spotkaniami czy wspólne, rodzinne słuchanie wieczorową porą.
Spragnionym jeszcze większych wrażeń, a zwłaszcza fankom przygód chaotycznego architekta, Storytel poleca oczywiście także pierwszą część jego perypetii. „Lesio” poleca się zwłaszcza w przerwie kawowej, podczas długiego stania w miejskich korkach albo w wannie. Można go słuchać dosłownie wszędzie, a jedyne, czego potrzebujemy, to telefon z aplikacją Storytel oraz dobre słuchawki. Reszta magii dzieje się już sama.
Nie ma co ukrywać, że świat nieubłaganie pędzi do przodu. Zabiegane w swoich codziennych obowiązkach często zapominamy o chwili przyjemności dla siebie, ewentualnie ograniczając to do wizyty w salonie kosmetycznym czy u fryzjera.

Idealne rozwiązanie dla kobiety sukcesu

Prawdziwa kobieta sukcesu dba jednak również o wnętrze, a im ono bogatsze, tym i życie staje się pełniejsze. Książki mają w sobie niespotykaną nigdzie siłę, która od wieków przyciąga do nich ludzi. O ile kiedyś przeszkodą mogła być ich mała dostępność czy wysoka cena, obecnie niemal każdy może sobie pozwolić na czytanie, a w przypadku audiobooków  bez żadnych ograniczeń! W cenie zaledwie jednej papierowej książki Storytel gwarantuje swoim użytkownikom dostęp do tysięcy tytułów i wciąż się rozrasta. Książki jeszcze nigdy nie były tak blisko człowieka.

Artykuł partnera