Igor Herbut i Damian, podopieczny SOS Wiosek Dziecięcych w kalendarzu

Igor Herbut i Damian, podopieczny SOS Wiosek Dziecięcych w kalendarzu „Podaruj dzieciom przyszłość"
Igor Herbut i Damian, podopieczny SOS Wiosek Dziecięcych w kalendarzu „Podaruj dzieciom przyszłość”

Kolejna strona charytatywnego kalendarza 2016 powstającego w ramach akcji „Tak trudno iść do szkoły bez mamy” należy do 17 – letniego Damiana oraz Igora Herbuta z zespołu LemON.

Panowie spotkali się w Warszawie, do której Damian dotarł wczesnym porankiem aż z Koszalina z Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS. Warto było przebyć każdy dystans dla wszystkich niepowtarzalnych przeżyć i doświadczeń.

Damian fascynował się twórczością Igora, był na koncercie zespołu, ale dopiero „bezpośrednie spotkanie i sesja wywarły na mnie potężne wrażenie” – mówi chłopak. „Takie doświadczenia są mega motywujące…” – dodaje.

Damian sam komponuje piosenki i uczy się gry na gitarze. Miał wspaniałą okazję, żeby razem z Igorem zagrać i porozmawiać, co okazało się jeszcze ważniejsze niż sama muzyka. Uważnie wsłuchiwał się w „Igorowe” kredo o tym, że muzyczna przygoda wymaga wrażliwości i współpracy z innymi. Być może Damian wiele razy słyszał takie przesłania od innych dorosłych, ale tym razem nie było tak samo, ponieważ wypowiadał je człowiek, który osiągnął sukces zachowując jednocześnie otwartość i empatię. Damian pozostał pod głębokim wrażeniem i jeszcze długi czas nie wierzył, że udało się zorganizować takie przedsięwzięcie:

Ciągle wydaje mi się, że to jakiś sen… Jeżeli mogą mi się przytrafić takie rzeczy w moim życiu, to wystarczy już tylko, żebyście we mnie uwierzyli a osiągnę to, co chcę…- mówi Damian.

Dla Damiana spotkanie z Igorem stało się życiową lekcją o tym, że warto postawić na konsekwencję i zaangażowanie. W połączeniu z naturalnym talentem – sukces gwarantowany. To drugie Damian posiada z całą pewnością, a konkretny plan na realizację marzeń powstaje dzięki spotkaniu z Igorem Herbutem oraz ludźmi włączonymi w ten projekt.

Relację z ich spotkania można zobaczyć tutaj:

Przychód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na edukację oraz zajęcia rozwijające pasje dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Zachęcamy też Państwa do regularnej pomocy o której można się dowiedzieć na www.wioskisos.org.