Izabela Albrychiewicz – Prezes MEC, firmy zajmującej się komunikacją marketingową

Motto życiowe: "Nie odkładaj na później".

Izabela Albrychiewicz
Izabela Albrychiewicz

Kobieta Sukcesu

Izabela Albrychiewicz – Prezes MEC, firmy zajmującej się komunikacją marketingową

O firmie

MEC to jedna z największych w Polsce firm reklamowych. W ramach MEC działają m.in. MEC Analytics & Insight, czyli część analityczno-badawcza oraz MEC Wavemaker, marka wyspecjalizowana w content marketingu. MEC obsługuje klientów w zakresie planowania i zakupu mediów, tworzy treści na potrzeby ich kampanii reklamowych, a także świadczy szeroki serwis analityczny i usługi doradcze w zakresie marketingu, mediów i reklamy.

Życiorys

Pochodzę z Podlasia, jestem z wykształcenia filozofem. Moje życie bez reszty wypełniają dwie pasje: praca i rodzina. Praca w takiej dziedzinie jak komunikacja marketingowa przypomina jazdę na kolejce górskiej w wesołym miasteczku – nieustanne wzloty i upadki wywołujące skoki ciśnienia, dopływ adrenaliny i chęć głośnego krzyczenia. Taką pracę albo się kocha, albo nienawidzi – w tej branży trudno przeżyć będąc biernym, zdystansowanym, obojętnym. Nawet po ponad 20 latach pracy nie wiem, czym jest rutyna – w naszej firmie zawsze coś się dzieje nowego, a każda próba zaplanowania sobie dnia okazuje się bez sensu. Praca w komunikacji marketingowej to zajęcie wysokiego ryzyka, niczym występowanie w programach typu Jackass. W tym kontekście należy pamiętać o ostrzeżeniu z Jackass – „nie próbujcie robić tego we własnym domu”. Dlatego rodzina jest dla mnie innym, alternatywnym światem, do którego powracam, by odzyskać równowagę. Wychowywanie dzieci i prowadzenie domu pochłania resztę mojego wolnego czasu, ale przynosi też efekty – tak samo satysfakcjonujące, jak osiągnięcia firmy.

Największy zawodowy sukces

Wieloletnie prowadzenie firmy, która utrzymywała się na samym szczycie w tak niestabilnej i zmiennej branży.

Odniosłam sukces, ponieważ…

Trudno samemu ocenić siebie. Osoby, które mnie znają, wymieniają kilka cech: energia – jestem pracowita i potrafię wymagać tego od innych, relacje – zawsze staram się nawiązywać kontakt z osobami, z którymi współpracuję i łatwo nawiązuję znajomości. Można uznać, że to tzw. „cechy miękkie”, ale im wyżej się stoi w hierarchii firmy, tym są one istotniejsze w porównaniu z wiedzą fachową. W tym kontekście, słynny cytat z filmu: „Mój mąż jest z zawodu dyrektorem.” nie brzmi już tak absurdalnie. Ktoś, kto posiada znakomite miękkie umiejętności może być przywódcą w organizacjach z różnych branż.

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu

Konieczność publicznych wystąpień – zawsze sprawia mi to problem, chociaż potrafię już nad tym zapanować.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Mam nadzieję, że ciągle przede mną!

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Ciągły kontakt z ludźmi. Najczęściej bardzo fajnymi, twórczymi ludźmi, zawsze młodymi duchem i ciekawymi świata.

Największe marzenie

Trzy tygodnie rodzinnych wakacji bez telefonu. (To także marzenie mojej rodziny, ze szczególnym naciskiem na BEZ TELEFONU)

Najbliższa przyszłość

Powrót na pozycję nr 1 w branży. Zgodnie z zasadą „od dobrego do wielkiego”, najważniejszym wyznacznikiem dla mnie jest ocena satysfakcji klientów. Jednocześnie wiem, że jest to możliwe tylko wtedy, gdy ten poziom satysfakcji osiąga nasz własny zespół.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Współczesny biznes jest z charakteru coraz bardziej kobiecy, więc nie zmarnujcie szansy. Kobiety jeszcze nigdy w historii świata nie miały takich możliwości rozwoju zawodowego i osiągania sukcesów.

Kontakt: www.mecglobal.pl

Redaktor: Natalia Wesoła/Obcasy.pl