Jak nosić wzorzyste ubrania w zależności od sylwetki

Wzory wzbudzają sporo kontrowersji. Lubimy je, ale boimy się je nosić. Obawiamy się, że nieodpowiednio dobrane zaburzą proporcje sylwetki lub dodadzą zbędnych kilogramów.

Jak nosić wzorzyste ubrania w zależności od sylwetki

Wokół wzorów powstało wiele teorii i mitów. Czy są prawdziwe? Tym krótkim przewodnikiem wychodzimy naprzeciw wszystkim tym kobietom, które do wzorzystych ubrań podchodzą wciąż z niepewnością.

Przy zakupie wzorzystych ubrań kierujmy się kilkoma prostymi zasadami. Przede wszystkim dobierzmy wzór do typu urody i sylwetki. Drobne panie lepiej będą prezentowały się nieco mniejszych, lekko rozmytych wzorach. Drobne kratki, kropki, łączki są wręcz stworzone dla nich. Z kolei panie noszące większy rozmiar powinny wybierać, duże, bardziej wyraziste wzory.  Jeśli będą ułożone pionowo, dodatkowo optycznie wysmuklą sylwetkę. Ważne by dobrać wzór również do karnacji i koloru włosów. W bardzo mocnych kontrastowych wzorach pięknie będzie paniom o wyrazistej urodzie. Jeśli więc jesteś brunetką lub szatynką o ciemnej karnacji, postaw na graficzne kolorowe wzory i kwiaty. Delikatne blondynki z kolei świetnie będą prezentowały się w pastelowych drobnych kwiatach i deseniach. Właśnie dla nich idealne będą niewielkie motywy i delikatne prążki.

Poziome pasy dla sylwetki A
Jeśli twoja sylwetka przypomina literę A, masz więc wąskie ramiona i talię oraz szersze biodra i uda, uwagę  powinnaś skoncentrować właśnie na górze sylwetki. To ona jest twoim atutem. Pomogą ci w tym mocne, kontrastowe wzory noszone na bluzkach i koszulach. Im większe tym lepsze. Poziome pasy poszerzają… ta reguła jest znana większości z nas. Wykorzystaj to w budowaniu odpowiednich proporcji. Bluzka w poziome pasy jest dla ciebie. Dobierz spodnie w ciemnym kolorze, które odwrócą uwagę od masywnego dołu. Dobrze, jeśli będzie to kolor występujący na bluzce. Unikniesz w ten sposób podziału i optycznego skrócenia sylwetki.

Orientalne wzory dla sylwetki Y
Masz szerokie ramiona i szczupłe nogi. Twojej sylwetce brakuje trochę kobiecości. Unikaj wzorów poszerzających dodatkowo górną część sylwetki. Najlepiej, jeśli góra pozostanie gładka, a centralna część wzoru niech znajdzie się w okolicach bioder. Idealna dla ciebie będzie dość krótka sukienka o trapezowym kroju. Wzór ułożony jest wzdłuż dolnej krawędzi, skupiając uwagę na szczupłych nogach i lekko uwydatniając biodra. Góra sukienki jest prosta, a dekolt V dodatkowo wysmukla sylwetkę. W takiej sukience twoja sportowa sylwetka stanie się pełniejsza i zbliży proporcjami do wymarzonej klepsydry.

Błękitne kwiaty dla sylwetki O
Jeśli naszym celem jest zamaskowanie zaokrąglonego brzuszka, unikajmy wzoróskupionych w okolicy talii. Idealne dla nas będą lekko rozmyte wzory równomiernie rozmieszczone na całej bluzce. Nasza propozycja to wygodna, luźna koszula w błękitne kwiaty. Przedłużony fason maskuje brak wcięcia w talii, a dekolt wydłuża szyję. Masz zgrabne nogi, szczupłe biodra, możesz śmiało pozwolić sobie na wąskie cygaretki w jasnym kolorze.

Skośne paski dla X
Masz idealne proporcje. Możesz pozwolić sobie na dużą dowolność w doborze garderoby. Jednak warto podkreślić wzorami twoją harmonijną sylwetkę. Śmiało możesz wybrać mocne graficzne printy, nie musisz obawiać się też mocniejszych kolorów. Świetnym rozwiązaniem będzie bluzka w skośne paski podkreślające wcięcie w talii.

Koła dla sylwetki I
Masz bardzo szczupłą sylwetkę, możesz więc pozwolić sobie na wzory i kolory, dzięki którym wyda się ona pełniejsza. Dla ciebie idealne będą okrągłe motywy ciepłym odcieniu czerwieni. Unikaj drobnych pionowych pasków, które sprawią, że Twoja sylwetka będzie wyglądała jeszcze szczuplej.

Jak nosić wzorzyste ubrania w zależności od sylwetki