Jak będzie wyglądać łazienka w 2023 roku?

Spośród wielu nurtów i stylów, wybraliśmy dla Was cztery wiodące.

Jak będzie wyglądać łazienka w 2023 roku?
Jak będzie wyglądać łazienka w 2023 roku?

Od czasu pandemii nie ma już żadnych wątpliwości, że łazienka jest miejscem relaksu i wyciszenia. Stąd tak starannie się ją obecnie projektuje. Na co zatem zwrócić uwagę urządzając ją w 2023 roku?

Łazienka – przewodnik po trendach

,,Obserwowanie tego, co dzieje się na targach czy w showroomach najlepszych producentów, codzienne spotkania z architektami i projektantami wnętrz. To wszystko pozwala nam rozpoznać i przewidzieć potrzeby osób, które będą urządzały łazienkę w 2023 roku. Warto zauważyć, że współczesne propozycje producentów odpowiadają na potrzeby osób oczekujących od łazienki różnych bodźców. Raz będzie to przestrzeń odtwarzająca porządek natury, innym razem łazienka urządzona na sentymentalną nutę albo ożywiająca zmysły rozmaitością wzorów i kolorów.” – mówi Beata Kuligowska z Bozza Concept’n Design.

wnętrza

Jak zatem poruszać się w gąszczu różnych propozycji? Oto mały przewodnik po głównych tendencjach w wystroju łazienek, nie tylko na 2023 rok, ale również na lata następne.

Japandi, czyli ocieplony minimalizm

Jak będzie wyglądać łazienka w 2023 roku?

Potrzeba harmonii, spokoju, prostoty jest obecnie bardzo charakterystyczna dla projektowania, tak w modzie, jaki i we wnętrzach. To owocuje popularnością Japandi, czyli jednej z wersji minimalizmu. Mieszają się w nim skandynawski umiar i zamiłowanie do naturalnych materiałów z japońską harmonią i funkcjonalnością. Dzięki popularności Japandi zwrócimy się jeszcze bardziej ku ekologii. Będziemy wybierać kolory i surowce zbliżające nas do natury i zapewniające dobre samopoczucie.

Łazienka w jakich kolorach?

wnętrza

Barwy będą podobne do tych popularnych w tym roku, czyli bogata ochra, spalona pomarańcza, ale też delikatniejsze odcienie, jak ciemnoszary i kremowy. Z kolei materiały to drewno, kamień. To wszystko znajdzie wyraz w tym jak będą wyglądały wanny, umywalki, płytki i akcesoria, czyli całe wyposażenie łazienek.

Silnie zaznaczone wzory natury

Łazienki

Otaczanie się bogactwem niepowtarzalnych form, w które obfituje przyroda daje ukojenie. Desenie i motywy zaczerpnięte z natury są coraz bardziej śmiałe, wyszukane, i obecne w łazience. Stąd producenci płytek chętnie odtwarzają faktury kamieni, których złoża już się wyczerpują. Dzięki nowoczesnym technologiom dziś trudno jest odróżnić naturalny kamień od wielkoformatowego gresu. Uwagę przyciągają odcienie zieleni, błękitu, różu oraz mocno zarysowane żyły widoczne na powierzchni. Przejawem trendu „naturalnego” są również ożywiające wnętrza płytki, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak tapety – znajdziemy na nich motywy zwierząt, bogatą kolorystykę, ciekawe kontrasty i fantazyjne roślinne wzory.

Nostalgiczny vintage

wnętrza

W 2023 roku łazienka nawiązywać będzie do rozmaitych historycznych epok. Styl vintage daje niezwykłe możliwości podkręcania charakteru wnętrza detalami. – Odpowiednio dopasowana ceramika i bateria retro pozwala cofnąć łazienkę w czasie. Spośród propozycji Bozza można stworzyć zarówno wizję pastelowych snów z lat 30, przepyszny styl wiktoriański, jak i impresję na temat szalonego postmodernizmu.

Odważny industrial

,,Styl industrialny, odkąd wyszedł poza ramy zamieszkanych przez artystów starych nowojorskich manufaktur i wkroczył do najbardziej eleganckich salonów, cały czas jest modny. Trudno się oprzeć jego malarskości i odważnym kontrastom. Jak będzie się przejawiał w łazienkach 2023 roku? – Poprzez dodawanie surowych akcentów, intensywnie teksturowych powierzchni. Beton, ciemne drewno, odsłonięta cegła, szkło, miedź i czarne akcenty w detalach. To wszystko zobaczymy w wyposażeniu łazienek w kolejnych sezonach.” – opowiada Beata Kuligowska.

Jak będzie wyglądać łazienka w 2023 roku?

Ostatnie lata w projektowaniu wnętrz łazienek, pokazują siłę popularnych od kilku lat trendów. Wiele z nich na dobre skradło nasze serca. Może więc nie warto cały czas podążać za czymś nowym, a zaufać temu, co jest sprawdzone, a przede wszystkim trwałe, estetyczne i dobrej jakości? W swoich wyborach zawsze też dobrze jest wesprzeć się doświadczeniem architektów wnętrz.