„Jak cię widzą, tak cię piszą”, czyli jaką sukienkę wybrać do pracy?

Ubiór to bardzo ważna część naszego „ja”. Chociaż staramy się unikać oceniania „po okładce”, są takie sytuacje, w których nasz outfit mówi o nas bardzo dużo i ma ogromne znaczenie. Są to w szczególności sytuacje biznesowe, w których nasz ubiór to wizytówka naszego profesjonalizmu.

 jaką sukienkę wybrać do pracy
„Jak cię widzą, tak cię piszą”, czyli jaką sukienkę wybrać do pracy?

Dziś podpowiadamy, jak wybierać sukienki do pracy, by zawsze prezentować się profesjonalnie i z klasą.

Sukienka do pracy w biurze

Sukienka to wygodny outfit, po który kobiety chętnie sięgają szczególnie wiosną oraz latem. W miejscach, gdzie obowiązuje określony dress code, sprawdzą się przede wszystkim modele podkreślające twój profesjonalizm i pozycję w firmie.

Tym samym najlepsze sukienki do pracy w biurze to te w kolorach kojarzących się z elegancją i klasą: granatowym, czarnym, beżowym czy szarym. Do tego warto również zwrócić uwagę na fason. Sukienka do biura nie powinna być zbyt krótka — tutaj dobrze sprawdzi się długość przed kolano. W takim outficie powinnaś zrezygnować też z głębokiego dekoltu. Jednym słowem najlepiej sprawdzi się tu prosta, klasyczna forma. Świetnym rozwiązaniem będą również sukienki z rękawem, nawet tym sięgającym łokci.

Sukienki nie tylko do biura

Jednak sukienki sprawdzą się jako outfit nie tylko w biurze. Jeżeli w twojej pracy nie masz narzuconego dress code’u i możesz pozwolić sobie na większą swobodę, wówczas masz znacznie większą swobodę w doborze stylizacji.

W takim przypadku jednak także warto zachować umiar. Tym samym unikaj głębokich dekoltów i zbyt krótkich modeli. Natomiast wiosną i latem śmiało możesz sięgnąć po zwiewne kreacje np. w kwiatowe lub zwierzęce printy.

Pamiętaj, że sukienka do pracy powinna podkreślić twój profesjonalizm. Dobrze też, jeżeli ubiór wzbudzi zaufanie potencjalnych kontrahentów. Trudno bowiem rozmawiać o biznesowych sprawach czy podpisywać ważne kontrakty z kimś, kogo ubiór prezentuje się nieodpowiednio (wyobraź sobie biznesowe spotkanie z kimś, kto wystylizował się na sylwestrową imprezę).

Jeśli więc w twoim miejscu pracy nie jest wymagany dress code, mimo wszystko postaw na stonowane kolory: brudny róż, czerń, butelkowa zieleń czy np. sukienka w biało-czarną kratę. Wybierając modele zwiewne, stawiaj na sukienki długie lub sięgające kolan w geometryczne wzory.

jaką sukienkę wybrać do pracy?
„Jak cię widzą, tak cię piszą”, czyli jaką sukienkę wybrać do pracy?

Na co zwrócić uwagę, wybierając sukienkę do pracy?

Kolorystyka czy długość sukienki to niejedyne aspekty, na jakie warto zwrócić uwagę, poszukując idealnej sukienki do pracy. Oto kilka dodatkowych elementów, które powinnaś uwzględnić przed zakupem:

Materiał

W tej kwestii najlepiej postawić na naturalne, oddychające materiały jak np. bawełna czy len. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko przepocenia i przegrzania, co jest szczególnie ważne w pracy, gdzie nie masz możliwości odświeżenia się. Praca w stresie lub ciągłym ruchu — to wszystko sprzyja poceniu się, a przecież nie chcemy pojawić się na spotkaniu z mokrymi plamami pod pachami czy na plecach.

Dlatego też najlepiej stawiać na naturalne tkaniny. Dobrym i coraz popularniejszym rozwiązaniem są również włókna chemiczne jak satyna i wiskoza. Ponadto, wybierając sukienkę bawełnianą, zwróć uwagę na to, by nie zabrakło w jej składzie domieszki sztucznych tworzyw jak poliester czy elastan. W ten sposób sukienka będzie bardziej elastyczna, odporna na uszkodzenia mechaniczne jak zaciągnięcia czy przerwanie oraz zmniejszone będzie ryzyko jej rozciągnięcia lub skurczenia w praniu.

Fason

Na oficjalne biznesowe spotkania, do biura i wszędzie tam, gdzie wymagany jest styl oficjalny lub przynajmniej smart casual, warto stawiać na konkretne fasony sukienek. Dobrym wyborem będą sukienki ołówkowe, koszulowe, kopertowe czy trapezowe.

Pamiętaj także o tym, że sukienka do pracy nie powinna być zbyt obcisła. Taki model będzie krępował twoje ruchy. A przecież chodzi o to, by w pracy czuć się swobodnie, pięknie i pewnie!

Ubiór w pracy wpływa na to, jak postrzegają cię biznesowi partnerzy, dlatego jego odpowiedni dobór jest tak ważny. Sukienki do pracy dają duże pole manewru! Podkreślają jednocześnie twój profesjonalizm i klasę, pozwalając jednocześnie zachować kobiecy szyk i elegancję.