Jak dbać o długie włosy? Sprawdź!

Jakie Ty masz piękne, długie włosy - usłyszałaś może nieraz i Ty sama wiesz najlepiej, że co piękne wymaga szczególnej pielęgnacji i uwagi - nic nie dzieje się samo!

Jak dbać o długie włosy? Sprawdź!

Tendencja do plątania się, rozdwojone końcówki, wysiłek, jaki trzeba włożyć w umycie i wysuszenie – to najczęstsze problemy kobiet, które są posiadaczkami długich włosów. Dziś postanowiliśmy ułatwić Ci to zadanie i podzielić się ciekawymi trikami oraz wskazówkami dotyczącymi ich pielęgnacji!

Jak umyć długie włosy?

Każdy rodzaj i każda długość włosa wymaga zupełnie innej pielęgnacji, o czym z pewnością usłyszałabyś, prosząc o radę profesjonalistę – fryzjera. Z włosami jest trochę jak ze skórą, do której technicy usług kosmetycznych zależnie od napięcia, nawilżenia, lat i opalenizny, dobierają odpowiednie zabiegi. Analizując potrzeby swoich włosów, musisz zwrócić uwagę nie tylko na ich długość, ale też to, czy są farbowane, rozjaśniane, rozdwojone, czy się plączą, czy są gęste, czy jednak masz ich mało. Zależnie od tego powinnaś kupić odpowiedni szampon i inne kosmetyki do pielęgnacji. Najlepiej, jeśli zdecydujesz się na wizytę w profesjonalnym sklepie fryzjerskim i poprosisz o doradzenie Ci właściwych specyfików. Możesz również zapytać o poradę fryzjera, a jeśli masz łupież, przemyśl też wizytę u dermatologa. Przy długich włosach wskazane jest po każdym myciu stosowanie odżywki, jak również przynajmniej dwa razy w tygodniu maski o działaniu regenerującym. Warto też rozczesać włosy przed ich umyciem, dzięki czemu będą się mniej plątać. Co ważne unikaj związywania mokrych włosów, ponieważ są one wówczas wyjątkowo podatne na urazy mechaniczne. Idąc tym tropem, nie trzyj ich intensywnie ręcznikiem przed wysuszeniem. Najlepiej, jeśli jedynie delikatnie je wyciśniesz w ręcznik, aby odsączyć z nich wodę. O ile masz na to czas, pozwól im naturalnie wyschnąć. W ten sposób zapobiegasz ich wysuszeniu. W przypadku, gdy musisz użyć suszarki, wybierz tryb suszenia zimnym powietrzem.

Jak pielęgnować długie włosy na co dzień?

Jeśli jesteś posiadaczką długich włosów, które dodatkowo są rzadkie, unikaj zbyt częstego ich rozczesywania. Wyrzuć metalowe wsuwki, spinki i gumki do włosów, które powodują ucisk, ostre tarcie i w rezultacie niszczą łuski włosa. Oczywiście są sytuacje, w których należy je spiąć – w pracy związanej z branżą kulinarną lub na rozmowie kwalifikacyjnej czy innym oficjalnym spotkaniu – ale poza tym, zwłaszcza będąc w domu, pozwól im odpocząć i swobodnie opadać na ramiona. Dobierz też odpowiednią szczotkę, najlepiej tą z naturalnego włosia, która doda im blasku. Najważniejsze by była pozbawiona metalowych drucików i wykończeń. Przy zapuszczaniu włosów należy pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek, co zapobiega ich rozdwajaniu.

Jak poprawić kondycję włosów?

Jeśli Twoje długie włosy są w kiepskim stanie, to znak, że bardzo zaniedbałaś ich pielęgnację albo…potrzebujesz zmiany diety! Wygląd Twoich paznokci i włosów wskazuje na niedobory witamin z grupy B, które znajdziesz np. w nabiale, mięsie czy roślinach strączkowych. W diecie warto uwzględnić także drożdże, które są bogatym źródłem potrzebnych włosom składników. Jeśli masz problem z wypadaniem włosów, to najprawdopodobniej brakuje Ci żelaza, które znajdziesz w wielu warzywach, jajkach oraz wątróbce.

Przy pielęgnacji włosów zachowaj cierpliwość. Efektów z pewnością nie dojrzysz z dnia na dzień, ale stosując się do powyższych rad, pewnego dnia Twoja fryzura nabierze zupełnie nowego blasku!

Artykuł parnerski

Wpis znaleziono dzięki:

- Pielęgnacja włosów

- Długie włosy

- Kondycja włosów

  • karolinaborys

    Równie ważne, przynajmniej w moim przypadku są kosmetyki nawilżające. Ostatnio korzystam z olejku Kemon. Włosy już po kilku dniach nabrały blasku i jestem naprawdę zachwycona 🙂 A zamawiam o tu : https://www.gobli.pl/nawilzajace-c4180

  • Kasia

    No i przede wszystkim trzeba pamiętać o tym jakich urządzeń używamy. Suszarki, lokówki itp .. https://www.gobli.pl/fale-loki-koki-m1620 tutaj na gobli.pl znajdziemy szeroki zasób od firmy fale loki koki 🙂