Jak dbać o włosy jesienią? Porady stylisty fryzur

Czas jesienno-zimowy jest szczególnie uciążliwy dla kobiecych fryzur. Noszenie kurtek, czapek i szalików sprawia, że włosy puszą się i elektryzują. Aby tego uniknąć należy odpowiednio pielęgnować włosy.

Jak dbać o włosy jesienią Porady stylisty fryzur
Jak dbać o włosy jesienią? Porady stylisty fryzur. Instagram @luxyhair

– Powinniśmy używać preparatów antystatycznych, w szczególności pielęgnacji, która jest wygładzająca, uszczuplającą objętość po zdjęciu czapki – mówi newsrm.tv Mariusz Szymojko, stylista fryzur, ambasador marki René Furterer w Polsce.

Dobór sposobu pielęgnacji jest ściśle związany z rodzajem włosów. W przypadku włosów cienkich należy stosować preparaty zawierające system antystatyczny, odbijający włosy od nasady. Natomiast włosy przetłuszczające się są zazwyczaj oklapnięte i wymagają stosowania suchych szamponów, które oczyszczają je z sebum oraz nadają im objętości.

Odnosząc się do fryzjerskich trendów na jesień i zimę Mariusz Szymojko stawia na ponadczasową klasykę, zarówno w kwestii koloru, jak i stylizacji włosów.

Zawsze modna jest klasa, czyli klasyka, która połączona jest z jakimś efektem rozwianych włosów. To jest zawsze modne i nigdy nikt tego nie skrytykuje – dodaje Mariusz Szymojko – Kolor tak samo. Kolory ziemi, natury są zawsze modne.