Jak dobrać podkład do koloru skóry?

Niezależnie od tego, czy lubimy mocny, czy delikatny makijaż – ujednolicenie kolorytu skóry to podstawa.

K-Jak dobrać podkład do koloru skóry?

Dzięki temu pozostałe kosmetyki kolorowe prezentują się znacznie lepiej, a uwagę nie odciągają zaczerwienienia czy widoczne pory. Ale jak w prosty sposób dobrać podkład do koloru skóry?

Podkład w codziennym makijażu

Wykonując dzienny makeup warto pamiętać, że stosowane produkty kryjące nie mogą być dla cery zbyt ciężkie – ważne jest to szczególnie latem, kiedy skóra może nadmiernie się pocić, a gruczoły łojowe pracują bardzo intensywnie. Jeżeli pojawiają się drobne niedoskonałości – lepiej użyć korektora w formie kamuflażu, niż nakładać dodatkową warstwę podkładu. Odpowiednie krycie może natomiast zapewnić produkt Affiniton Maybelline – pielęgnujący podkład, który w jedną chwilę wyrównuje koloryt, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać.

Jak dobrać podkład do koloru skóry?

Zbyt ciemny odcień kosmetyku sprawia, że wyglądamy na zmęczonych. Należy także unikać zbyt jasnych tonów – efekt może być zupełnie inny, niż się tego spodziewamy. Podkład Affinitone Maybelline jest natomiast jednym z tych produktów, który doskonale wtapia się w skórę i nie pozostawia smug. Wybór odpowiedniego odcienia nie jest trudny. Kryjąca formuła została wzbogacona o olejek arganowy – dzięki temu kosmetyk nie wysusza cery i wygląda idealnie przez wiele godzin. Affiniton Maybelline to gwarancja, że makijaż pozostanie na swoim miejscu od rana aż po noc.

Jak odpowiednio dobrać podkład do koloru skóry? Testując produkt Maybelline podkład Affiniton nałóż odrobinę kosmetyku na szyję oraz żuchwę. Odpowiedni kolor powinien stapiać się z dekoltem, ale jednocześnie wyglądać na twarzy bardzo naturalnie.

Czym aplikować podkład?

Jedną z podstawowych metod jest nakładanie kosmetyku przy użyciu palców. Wystarczy delikatnie rozetrzeć produkt przy pomocy opuszków palców – w ten sposób formuła perfekcyjnie wtapia się w cerę pod wpływem ciepła. Drugim popularnym sposobem jest nakładanie podkładu za pomocą pędzla znanego jako flat top. Klasyczna gąbeczka także może być dobrym rozwiązaniem – budowanie krycia jest niezwykle proste, a skóra wygląda w makijażu naturalnie i świeżo. Produkt Maybelline podkład Affinitone można aplikować przy pomocy wszystkich wspomnianych wyżej technik.