Jak dobrze wykorzystać sezon letnich wyprzedaży?

Kolejny raz bijesz się z myślami - kupić, nie kupić? Za drogo. Odkładasz. Odchodzisz ze skwaszoną miną i obiecujesz, że wrócisz tu jak będzie wyprzedaż. Jeżeli znasz to uczucie, ten artykuł jest dla Ciebie!

Trwa sezon letnich wyprzedaży. Fotolia
Trwa sezon letnich wyprzedaży. Fotolia

Sezon obniżek trwa w najlepsze. Przygotowałyśmy dla Was kilka porad jak dobrze wykorzystać ten gorący okres. Dzięki kilku wskazówkom upolujecie „to coś” i nie dacie się wciągnąć w zakupowe szaleństwo.

1. Na zakupy wybierz się z przyjaciółką
Już pod koniec czerwca sklepy zaczynają opróżniać magazyny i szykują się na nowe jesienno-zimowe kolekcje. A to oznacza, że masz szansę złapać okazję! Niestety możesz także kupić coś zupełnie bezużytecznego. Tylko dlatego, że jest znacznie tańsze, a Ty przecież uwielbiasz tę markę… Tu niezbędna okaże się pomoc przyjaciółki, która dobrze zna Twój styl i Twoją garderobę. Chłodnym okiem oceni w czym dobrze wyglądasz.

2. Zanim wyjdziesz na łowy pomyśl czego Ci brakuje
Przed wyjściem na zakupowe szaleństwo warto przejrzeć garderobę i zobaczyć czego Ci brakuje i co warto kupić. Pomocne będzie zrobienie listy takich rzeczy. Podczas sezonowych obniżek na półkach panuje bałagan i często po prostu ciężko się połapać. Lista potencjalnych zakupów pozwoli Ci się skoncentrować na wybranych ubraniach. Zaoszczędzisz też sporo czasu.

3. Szukaj rzeczy uniwersalnych
Poszczególne marki wypuszczają co sezon ciuchy z charakterystycznymi printami czy modnymi aktualnie fasonami. Postaraj się wybierać ubrania uniwersalne, które będziesz mogła nosić niezależnie od panujących trendów. Skupiaj się na prostych krojach i stonowanych barwach. Będą wyglądały dobrze niezależnie od pory roku. Przykładem może być mała czarna czy biała koszula.

4. Sprawdzaj co, gdzie, kiedy
Na największe obniżki możemy natrafić zazwyczaj pod koniec wakacji. Warto jednak pamiętać, że towar może być już przebrany. Istnieje ryzyko, że nie znajdziemy swojego rozmiaru. Najczęściej zostają same XS i XL. W poszukiwaniu konkretnej rzeczy sprawdzaj minimum w kliku sklepach lub na stronach internetowych. Często bardzo podobne modele znacząco różnią się ceną.

5. Dowiedz się jak wygląda zwrot
Letnie wyprzedaże kojarzą się nam przede wszystkim z niekończącymi się kolejkami. Ciuchy często kupujemy na tzw. czuja, a sklepy zachęcają do „przymierzania w domu”. Nie zapomnij zapytać sprzedawcy czy i na jakich warunkach możesz zwrócić daną rzecz.

A teraz ruszaj na zakupy i pamiętaj, że szałowa sukienka za 30 zł, to niewątpliwie świetna okazja – pod warunkiem, że będziesz w niej dobrze wyglądała!