Jak kupować na wyprzedażach – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Sezon letnich wyprzedaży na finiszu. W galeriach handlowych można zaoszczędzić nawet 80%. Stylistka personalna Magda Zabierzowska podpowiada, na co zwracać uwagę podczas zakupów i jak opracować idealną strategię na rabatową gorączkę.

STYLISTKA radzi_Jak madrze kupowac na wyprzedazach_7 porad
STYLISTKA radzi_Jak madrze kupowac na wyprzedazach_7 porad

1. Zrób porządek w swojej szafie

Masz trudność z domknięciem szafy, ale przed wyjściem stwierdzasz, że nie masz się w co ubrać? Przygotowania do wyprzedaży rozpocznij już w domu! – Przed wyjściem na zakupy zróbmy porządek w garderobie. Pożegnajmy się z ubraniami, o których istnieniu zapomniałyśmy. Mając przejrzystość będziemy wiedziały, czego nam brakuje – radzi Magda Zabierzowska, stylistka personalna gwiazd i personal shopper w Magnolia Park.

2. To się zawsze przyda

Istnieją rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej szafie i zawsze będą cennymi zdobyczami na sezonowych wyprzedażach. – Kaszmirowy sweter, dżinsy, ponadczasowy prochowiec, para szpilek, torebka kopertowa – to absolutne „must have” każdej kobiety. Panom zawsze przyda się dobrze skrojony garnitur, kilku koszul czy elegancka poszetka – mówi Magda Zabierzowska.

3. Zakup bez kompromisów

Trafiłaś na ubranie idealne? Nie jesteś pewna? Spójrz sobie prosto w oczy – zastanów się, czy rzeczywiście wyglądasz w tym ZJAWISKOWO. – Gdy coś wydaje się „trochę za duże”, jest „nieco za małe”, może okazać się, że za miesiąc nie będziemy w tym chodzić. Mierzymy wytrwale, pytajmy, sprawdzajmy, szukajmy produktu idealnego – radzi ekspert.

4. Róż? To nie dla ciebie!

Jeżeli całe życie chodzisz w czerni i nie znosisz różu, beżu czy fioletu, to kiedy dopadnie cię nagła myśl o odmianie – kupieniu czegoś w nielubianym dotąd kolorze – odpuść.
– Ostatecznie najpewniej do odmiany nie dojdzie. Ubranie założymy maksymalnie dwa razy, po czym rzucimy je na dno szafy – zauważa stylistka personalna.

5. Bądź wierna swojemu stylowi

Boisz się, że twoja „zdobycz” szybko stanie się niemodna? – Jak mawiała Coco Chanel „trendy przemijają, a styl pozostaje”, dlatego kupujmy ubrania, które do nas pasują i są wierne naszej osobowości – mówi Magda Zabierzowska. Nie potrafisz tego ocenić? Skorzystaj z usługi Personal Shopping, którą oferują wybrane galerie, niektóre proponują takie spotkania ze stylistą nieodpłatnie. Indywidualne zakupy z doświadczonym stylistą to coś, czego potrzebujesz.

6. Nie bój się nowego

Wyprzedaże to dobry moment na odwiedzenie sklepów, w których zazwyczaj nie bywasz. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dasz się zaskoczyć wyższą jakością, nieznanym fasonem lub zniżkami dla stałych klientów. Warto wybrać galerię, która oferuje najbardziej różnorodną ofertę handlową.

7. Pamiętaj o swoich prawach

Pamiętaj, że zawsze możesz zareklamować towar, nawet gdy kupiłaś go podczas letnich wyprzedaży. Nigdy nie zapominaj o paragonach lub innych dowodach zakupu – są one podstawą dochodzenia swoich praw. Dostrzegłaś niedoskonałości? W twojej bluzce brakuje guzika, sweter jest zaciągnięty? Zapytaj sprzedawcę o możliwość obniżenia ceny.