Jak latem spać by się wyspać?

Gorące, letnie powietrze utrudnia zasypianie, a parne noce nie pozwalają na regenerujący sen. Wielu z nas jest przekonanych, że lepiej jest wtedy zrezygnować z ciepłej kołdry i przykryć się jedynie poszewką lub prześcieradłem. To błąd!

Jak latem spać by się wyspać?Nie trzeba wcale rezygnować z miękkiego, lekkiego i puszystego przykrycia! Zatem jakie zmiany możemy wprowadzić do sypialni, by latem spało nam się lepiej?

Latem wymień kołdrę

W okresie wiosenno-letnim warto zrobić metamorfozę nie tylko mieszkania, ale również łóżka! Zmiana ciepłej, zimowej kołdry na letnią przyniesie nam wytchnienie, nawet w najbardziej upalne noce. Lekkie przykrycie poprawia jakość i komfort naszego snu. Z pomocą przychodzi nam marka Wendre, która w swoim asortymencie ma linię kołder i poduszek szczególnie przeznaczonych do stosowania w lecie! Kołdry i poduszki wykonane są z delikatnej, oddychającej, wysoko jakościowej tkaniny posiadającej specjalny kształt włókien, dzięki którym tworzony jest optymalny mikroklimat podczas użytkowania w ciepłe noce. Zastosowane pikowanie zapobiega odkształcaniu i zmianom położenia wypełnienia. Tekstylia te są przystosowane do prania w pralce automatycznej, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Ma to szczególne znaczenie alergików.

Jak latem spać by się wyspać?
Jak latem spać by się wyspać?

Kilka tipów na ratunek w upalne noce

W gorące i parne noce najlepiej sprawdzi się miks kilku poniższych sprawdzonych sposobów na komfortowy sen:
– w ciągu dnia „zabezpiecz” sypialnię przed nagrzaniem, najlepiej poprzez zamknięcie i zasłonięcie okien
– bezpośrednio przed snem wywietrz porządnie pokój, a jeśli temperatura na to pozwala, śpij przy otwartym oknie
– jeśli to możliwe, powieś blisko okna wilgotny materiał – dzięki temu powietrze, które będzie wpadało do mieszkania ulegnie ochłodzeniu
– podczas dużych upałów wyłącz wszystkie urządzenia elektryczne w pokoju
– zrób sobie zimny kompres na nadgarstki i pod kolana
– śpij w bawełnianej lub lnianej piżamie, wtedy ciało może swobodnie oddychać i się nie poci. Dobrym materiałem jest również jedwab – przewiewny, absorbujący wilgoć i o oddychających właściwościach.

Jedwab jako tkanina potrafi „dopasować się” do pogody – latem chłodzi, zimą ogrzewa

– przed snem weź chłodny przysznic. Pamiętaj jednak by nie był za zimny, ponieważ ciało zareaguje obronnie i zacznie się rozgrzewać
– zwróć uwagę na to co jesz. Podczas upałów, na kolację powinniśmy unikać przetworzonych i ciężkostrawnych posiłków. Warto jeść sezonowe warzywa i owoce
W letnie, upalne noce zadbaj o higienę snu! Wymień pościel, używaj naturalnych materiałów, a wieczorem przestrzegaj lekkostrawnej diety. Wprowadzenie tych drobnych zmian pozwoli ci obudzić się rano wypoczętym i pełnym energii.