Jak modnie zawiązać szal, żeby nie tylko wyglądał, ale też chronił?

Niezależnie czy wybierzesz chustę w modną od kilku sezonów kratę czy też gruby dzianinowy szal, ważne, abyś wiedziała, jak je zawiązać, by stanowiły idealne dopełnienie twojego stroju.

Jak modnie zawiązać szal, żeby nie tylko wyglądał, ale też chronił? FotoPexels/Pixabay

Nieubłaganie wchodzimy w okres zimowy. Dlatego niezbędne jest zaopatrzenie się w chusty czy też szale, by zapewnić sobie ochronę przed wiatrem. Nie możemy również zapominać o tym, że jest to świetne urozmaicenie stroju. W zależności od wyboru może dodać nam za równo szyku jak i nonszalancji.

5 sposobów na zawiązanie szalika/chusty

    1. Do pomocy użyj paska. Wybierając gruby szalik w rozmiarze XXL możesz przewiązać go paskiem w talii, stworzy to świetną kompozycję. Sprawi również, że będziesz wyglądać modnie. Zarzuć szal na ramiona i przytrzymaj go paskiem w talii. Ten sposób sprawdzi się również przy lekkiej chuście, którą przerzucisz przez szyję i zepniesz w ten sam sposób. To dobry wybór na nieco cieplejsze dni.

    

   Wyświetl ten post na Instagramie.

    

   #oliviaparlemo #nevergoeswrong 👌🏼#lacedress and #scarf

   Post udostępniony przez Saint Sofi – Marília Sadowskij (@saintsofi.fashion)

   2. Wybierając duży, zimowy szal warto owinąć się nim na wysokości linii ramion. Jeśli jest wystarczająco długi spróbuj zrobić to kilka razy, dzięki temu stworzysz barierę chroniącą przed wiatrem. Do przytrzymania końców możesz użyć ozdobnej broszki, która jednocześnie doda stylu twojej stylizacji.

   Jak modnie zawiązać szal, żeby nie tylko wyglądał, ale też chronił? FotoMarvinMeyer/Unsplash

   3. Kolejny sposób jest dość popularny i wielokrotnie sprawdzony. Najpierw składasz chustę w trójkąt, a następnie ustawiasz ją wierzchołkiem w dół tak by był mniej więcej na środku. Owijasz dłuższe końce dookoła szyi i gotowe.

  1. 4. Jednym z popularnych węzłów jest węzeł paryski. Idealnie sprawdza się on do płaszcza, swetra czy sukienki. Zaczynamy od złożenia szalu na pół i założenia go na szyję. Z jednej strony mamy wtedy pętelkę, a z drugiej dwa luźne końce, które musimy przez nią przełożyć. Wtedy wystarczy już tylko lekko ściągnąć supełek, by ułożył się na środku.

   Jak modnie zawiązać szal, żeby nie tylko wyglądał, ale też chronił? FotoStephanLouis/Unsplash
  2. 5. Ostatnią propozycją jest klasyczny sposób, w którym dwa końce szalika znajdują się z przodu. Jest to jeden z najprostszych, a za razem praktycznych patentów. Okręcamy szal wokół szyi raz lub więcej w zależności od długości, zostawiając jeden koniec krótszy, a następnie wyrównując go z drugim po dokładnym owinięciu. Takie wiązanie możemy nosić luźno bądź bardziej ściśle w zależności od pogody.

   Jak modnie zawiązać szal, żeby nie tylko wyglądał, ale też chronił? FotoMarkoTuđan/Unsplash

  Co wybrać w tym sezonie?

  Modna od kilku sezonów chusta w kratę nadal nie traci swojego uroku. Warto decydować się na te, które mają w sobie nutę mocnych kolorów (czerwień, pomarańcz), by przełamać troszkę królujące w tym sezonie beże. Do łask powracają wiązane pod szyją apaszki. Różnego rodzaju wzorzyste chusty też będą dobrym wyborem. Tak samo jak grubo dziergane szale z wełny, najlepiej XXL.

  Katarzyna Grabowska