Wrocławska „Fiesta” – modelka z Nigerii śpiewa w Polsce

Ma 21 lat i występuje na okładkach ekskluzywnych pism modowych, ale to nie wszystko. Pisze również piosenki, studiuje, a także jest ambasadorką "Beauty managment" - projektu pomagającego zaplanować "życie po modelingu" osobom z branży. A co ma wspólnego z Polską?

Tife
Wrocławska „Fiesta” – modelka z Nigerii śpiewa w Polsce

Tife, a właściwie Boluwatife Fabiyi, urodziła się 13 lipca 2000 r. i jest piosenkarką, autorką tekstów i modelką. Pochodzi z Ondo w Nigerii. Wychowała się w Katarze, a obecnie studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Swój talent wokalny odkryła, mając 8 lat. Uwielbia takie style jak disco, R&B, blues, jazz oraz muzykę afro. Twierdzi, że to właśnie muzyka ją uzdrawia i uszczęśliwia. Poznajcie jej najnowszy kawałek.

W rytmie wrocławskiej „Fiesty”

Lekka, taneczna kompozycja o popowym charakterze, ale także czerpiąca z różnorodnych fascynacji muzycznych autorki – taka właśnie jest „Fiesta”. Nie brakuje w niej młodzieńczej energii, niemniej wyczuwa się również pewną chęć do powrotu do klasycznych brzmień estradowych.

„Fiesta” jest zainspirowana moim spojrzeniem na życie, które z jednej strony oczywiście jest trudne, ale też zdecydowanie za krótkie, by je marnować na skupianie się na jego ciężarach. Chciałam przekazać, że ludzie powinni od czasu do czasu odpocząć od gonitwy myśli i po prostu dobrze się bawić – tłumaczy Tife.

W budowanym przez artystkę nastroju pobrzmiewa także tęsknota z łatwiejszym, przedpandemicznym życiem.

– W tych czasach wszyscy czujemy presję stresu, komplikacji życiowych, niepewności. „Fiesta” ma być chwilą oddechu, przestrzenią na zabawę, lekkość, za którą większość z nas tęskni. Tak sobie wyobrażałam mój debiut i cieszę się, że znalazłam ludzi, którzy pomogli mi zrealizować moją wizję – podkreśla wokalistka.

Za produkcję utworu odpowiada Łukasz „Damn Rich” Damrych, który ma na koncie współprace z takimi gwiazdami jak Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska czy Grzegorz Hyży.
Tife do udziału w klipie zaprosiła swoje koleżanki-modelki, które, podobnie jak autorka „Fiesty”, reprezentuje agencja SPP.

Tife
Wrocławska „Fiesta” – modelka z Nigerii śpiewa w Polsce

Program „Beauty management”

SPP to czołowa w południowej Polsce agencja modelingowa, która wypracowuje swoim podopiecznym kontrakty na całym świecie. Z okazji swojego dwudziestopięciolecia w tym roku organizacja promuje swój autorski program zarządzania karierą. Chodzi o „Beauty management”, którego ambasadorką jest właśnie Tife.

Tife
Wrocławska „Fiesta” – modelka z Nigerii śpiewa w Polsce

Inicjatywa daje wsparcie modelkom i modelom, aby mogli rozwijać dodatkowe umiejętności i talenty. Celem jest wyposażanie młodych ludzi w narzędzia do sprawnego wzmacniania kompetencji zawodowych w wielu dziedzinach w taki sposób, by mogli płynnie przejść do pracy w innych branżach po zakończeniu kariery modelingowej, która, jak wiadomo, nie trwa zwykle długo.
Spektrum obszarów, w których agencja wspiera rozwój podopiecznych, jest bardzo szerokie. SPP pomaga w kształceniu m.in. w zakresie muzyki, tańca, nowych mediów, sztuk plastycznych, aktorstwa, działalności charytatywnej i biznesowej. To właśnie w ramach programu Tife wypuściła kawałek „Fiesta” i zrealizowała do niego klip.