Jak ozdobić swoją koszulę?

Koszulki lub inne części garderoby z barwnymi aplikacjami są aktualnie na topie. Nie zawsze jednak to, co jest na półkach sklepowych przypada nam do gustu. Zresztą, dużo ludzi chce mieć wydruk bardziej spersonalizowany, np. zdjęcie bliskiej osoby lun pamiątkową fotografię z najlepszych wakacji.

Technik nadruku jest naprawdę dużo i od Ciebie zależy, który z nich najbardziej będzie Ci odpowiadał. Musisz wiedzieć, że nie ma najlepszej metody drukowania, ponieważ wiele zależy od umiejętności osoby wykonującej nadruk, rodzaju materiałów oraz sprzętu.

Sitodruk

To tradycyjna forma nadruku na dużych i płaskich powierzchniach poliestrowych i bawełnianych. Polega ona na przeciskaniu raklem farby przez naświetlone matryce tzw. sita, które są mocowane na karuzeli sitodrukowej. Druk jest bardzo trwały, odporny na ścieranie i pranie. Do wyboru jest zazwyczaj bogata paleta farb, dzięki którym można uzyskać zaskakujące efekty wizualne. Za pomocą sitodruku oznakujesz tez ceramikę, papier, stal czy szkło.

Termotransfer

To kolejna świetna i rozpowszechniona metoda nadruku na koszulkach. Co ją wyróżnia od innych? Przede wszystkim możliwość wykonania nadruku na jednej rzeczy, ponieważ odchodzą koszta przygotowania. Jest bardzo opłacalne dla indywidualnego klienta. Wykonasz za jej pomocą nieskomplikowane grafiki, logo czy napisy. Jak to działa? Za pomocą dużej prasy, wgrzewa się folię flex lub floks w tkaninę. Wielość wybarwień, folii i trwałość to podstawowe cechy tego typu nadruku. W Sieci możesz znaleźć wiele firm, oferujących tego typu usługi. Poczytaj o tym i zobacz, jak to naprawdę wygląda. Prasa do nadruków powinna spełnić Twoje oczekiwania, co do unikalnych nadruków na koszulce.

Haft komputerowy

Ta technika służy do znakowania ubrań, ale też ręczników, czapeczek i toreb. Jak to się robi? Bardzo prosto. Na początku za pomocą programu hafciarskiego, a następnie za pomocą specjalnej maszyny hafciarskiej, nanoszone są odpowiednie wzory na dany materiał. Co ważne, można użyć kilku kolorów do jednego projektu, także efekt końcowy jest bardzo ciekawy i elegancki.  Preferowane są jednak tylko materiały o grubszej fakturze, ponieważ na cienkiej bluzce czy czapeczce nie da się wykonać haftu.

Sublimacja

Zdecyduj się na nią w przypadku, gdy potrzebujesz idealnego odwzorowania dużej ilości kolorów i odcieni. Za pomocą sublimacji wydrukujesz wszystko to, co chcesz, nawet skomplikowane wzory, ale na odzieży jedynie poliestrowej. Niestety, tylko ten typ materiału jest odpowiedni do takiej techniki druku. Jak to wygląda w przysłowiowym „praniu”? Tusz sublimacyjny z wydruku, umieszczony na specjalnym nośniku, wnika za pomocą prasy transferowej w daną strukturę materiałową. Otrzymana jakość? Fotograficzna. Nadruk jest trwały i efektowny.

Najlepsza technika nadruku to taka, którą Ty wybierzesz. Każdy poszukuje czegoś innego i dobrze przygotowany projekt, zaowocuje idealnej jakości wydrukiem. Oczywiście, jeśli wykona go wprawny drukarz.