Jak urządzić domowe biuro w pięknym stylu?

Każdy powinien mieć swoje własne miejsce do pracy. Pomieszczenie, w którym panuje spokój i harmonia, pozwalająca się skupić i zebrać myśli. Gabinet jest miejscem eleganckim, od którego bije profesjonalizm, w końcu często pełni też funkcję biura, do którego zapraszamy potencjalnych klientów.

Jak urządzić domowe biuro w pięknym stylu?

Biuro to to pomieszczenie, w którym przede wszystkim my powinniśmy czuć się dobrze. Jak urządzić gabinet, aby łączył ze sobą wszystkie te wytyczne, a przy okazji miał w sobie odrobinę luksusu?

Najważniejszym elementem każdego gabinetu jest oczywiście biurko. Powinno być nie tylko praktyczne i użytkowe, ale też wytrzymałe i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Firmy zajmujące się produkcją biurek zaproponowały w tym roku wiele nowości. Na przykład marka Bernhardt produkuje bardzo eleganckie blaty wykonane w fornirze z drewna wiśni, a Firma Space For All poszła o krok dalej i stworzyła biurka całkowicie ze szkła! Istotną częścią są szuflady, to w nich chowamy wszystko, co chcemy utrzymać niewidoczne dla oka innych. Ich fronty mogą być bardzo eleganckie, karbowane i z ozdobnymi, biżuteryjnymi uchwytami, ale też minimalistyczne, wbudowane w blat, prawie niewidoczne.

Jak urządzić domowe biuro w pięknym stylu?

Nieodłączną częścią biurka jest krzesło. Po pierwsze powinniśmy zadać sobie pytanie, ile czasu będziemy spędzać w pracy w naszym gabinecie. Jeżeli tylko sporadycznie to warto potraktować ten element pomieszczenia jako dekorację. Wygodną dekorację oczywiście. Krzesło może dodać luksusu całemu gabinetowi poprzez zdobiony drewniany korpus, elegancką tapicerkę z wysokiej jakości materiałów i piękne wykończenia na przykład w kolorze matowego złota. Jednak gdy praca będzie zajmowała większość naszego dnia, potrzebne jest krzesło bardziej specjalistyczne, które poprawi komfort siedzenia, tak ważny podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Dobre krzesło nie tylko będzie dobrze wyglądało, ale również zadba o dobrą postawę, co zmniejszy ryzyko pojawienia się bólu pleców.

Jak urządzić domowe biuro w pięknym stylu?

W dobrze przemyślanym gabinecie nie może zabraknąć organizacji, miejsca na dokumenty, książki itp. Dlatego tak ważny jest regał lub witryna. Dobrze zaprojektowany regał to nie tylko półki. Firma Alba Chiara zadbała również o to, że nie zawsze chcemy trzymać wszystko na wierzchu i dodatkowo wprowadziła do dyspozycji cztery designerskie szufladki.

Jak urządzić domowe biuro w pięknym stylu?

Ostatnią rzeczą są dodatki, tak zwane smaczki, które dodadzą pomieszczeniu klasy i elegancji oraz przytulności. Mogą być nimi np. stylowy wieszak na okrycia wierzchnie, który od razu podniesie rangę całego pomieszczenia. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Lampka z pięknym zdobionym abażurem i designerską podstawą dającą przyciemnione, delikatne światło nada całemu pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.