Jak urządzić wysokie mieszkanie? 5 wyjątkowych pomysłów aranżacyjnych

Wysokie mieszkania wyglądają elegancko i dostojnie, jednak wiele osób postrzega je jako puste i mało przytulne.

Jak urządzić wysokie mieszkanie? 5 wyjątkowych pomysłów aranżacyjnych

Na szczęście istnieje wiele sposobów na aranżację takiej przestrzeni, dzięki którym można wizualnie obniżyć sufit w pomieszczeniu, ocieplić atmosferę wnętrza, jak i praktycznie wykorzystać dodatkowe miejsce. W wysokich mieszkaniach aranżacje mogą być bardziej swobodne – tu znajdzie się wystarczająco przestrzeni na piękne wiszące oświetlenie, funkcjonalne antresole, wysokie meble, czy obszerne okna otwarte na otaczający świat. Które z tych rozwiązań sprawdzą się najlepiej w Twoim mieszkaniu? Zdecyduj o tym sam po przeczytaniu 5 pomysłów na aranżację wysokich pomieszczeń.

Eleganckie lampy wiszące o ciepłym świetle

W wysokich mieszkaniach wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle ważny. Aby ocieplić wnętrze, radzi się zrezygnować z oświetlenia sufitowego na rzecz lamp wiszących. Piękne eleganckie lampy wiszące – czy to o prostych geometrycznych kształtach do bardziej nowoczesnych wnętrz, czy bogato zdobione żyrandole pasujące do klasycznego wystroju – mogą zdziałać cuda jeśli chodzi o przytulność pomieszczenia. Jeśli mieszkanie jest naprawdę wysokie, żyrandol może zwisać na długim łańcuchu nawet do połowy jego wysokości. Ważne jest, aby dawał on światło o ciepłym odcieniu.

Praktyczna antresola, aby wykorzystać dodatkowe miejsce

Antresole obecne są już w wielu polskich domach i mieszkaniach. Niektóre z nich służą jako miejsce do spania, inne tworzą spokojną przestrzeń do pracy, a jeszcze inne służą dzieciom jako powierzchnia przeznaczona do swobodnej zabawy. Nawet w mieszkaniach, których wysokość ogranicza stworzenie obszernej antresoli, może sprawdzić się ona jako schowek na przedmioty, którym trudno znaleźć stałe miejsce w szafach.

Domowa biblioteka sięgająca nieba

Wysokie półki pełne książek mają swój wyjątkowy urok. Posiadając do dyspozycji wysokie mieszkanie, można śmiało planować wysoką bibliotekę pełną książek, płyt, czy innego rodzaju drobnych elementów. Taki mebel będzie z pewnością bardzo praktyczny – w końcu przez swój rozmiar pomieści w sobie naprawdę wiele. Tego typu rozwiązanie nie wymusza wizualnego obniżania pomieszczeń, za to w pełni wykorzystuje ich wysokość, podkreślając przy tym wyjątkowość takiego wnętrza.

Sufit w nietypowym kolorze

Chociaż standardem w polskich domach są białe sufity w towarzystwie kolorowych ścian pokrytych farbą, tapetą, czy panelami, niestety takie zestawienie w wysokich mieszkaniach może niekorzystnie wpłynąć na ich odbiór wizualny. Zupełnie inaczej będzie jednak wtedy, gdy jasne ściany wystąpią w towarzystwie sufitu o ciemniejszym odcieniu. Takie rozwiązanie zapewni wizualne obniżenie pomieszczenia, sprawiając jednocześnie, że będzie ono przyjemniejsze i cieplejsze w odbiorze.

Duże okna otwierające przestrzeń

Duże okna zawsze sprawiają, że mieszkanie staje się przyjemniejsze, bardziej otwarte i milej się w nim przebywa. Wiele osób ma przed takimi oknami obawy ze względu na zachowanie prywatności we własnym mieszkaniu. Na szczęście nawet do najobszerniejszych okien bez problemu można dobrać różnego rodzaju zasłony, które nie tylko pozwolą schować się przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, ale dodatkowo swoim wzorem dodadzą wyjątkowego charakteru pomieszczeniom. Duże okna z widokiem na świat nie zawsze łatwo zamontować w kupowanych mieszkaniach. Na szczęście na rynku pierwotnym ze względu na duże zainteresowanie takimi rozwiązaniami, stają się one powoli standardem. Widać to jasno, gdy spojrzy się na mieszkanie gdańsk na portalu Obido.pl.

Wpis znaleziono dzięki:

- Lampy wiszące

- Aranżacja wnętrz

- Praktyczna antresola