Szybka pożyczka na wyprawkę szkolną?

Dla wielu osób koniec wakacji oznacza nie tylko dobiegający końca okres letniej sielanki, lecz również moment wzmożonych wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego przez uczniów. Nie jeden rodzic przekonał się już, że konieczność zakupu artykułów szkolnych oraz podręczników może znacznie nadwyrężyć domowy budżet.

Co zrobić, aby szkolne wydatki nie oznaczały dla nas finansowej katastrofy?
Dla wielu osób koniec wakacji oznacza nie tylko dobiegający końca okres letniej sielanki, lecz również moment wzmożonych wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego przez uczniów. Nie jeden rodzic przekonał się już, że konieczność zakupu artykułów szkolnych oraz podręczników może znacznie nadwyrężyć domowy budżet. Co zrobić, aby szkolne wydatki nie oznaczały dla nas finansowej katastrofy?

Książki z drugiej ręki

Kupując podręczniki dla uczniów warto rozglądnąć się za możliwością odkupienia ich od uczniów starszych klas lub sprawdzić ich dostępność w antykwariatach. Zakup używanych książek zamiast nowych może okazać się oszczędnością rzędu kilkuset złotych. Jeżeli potrzebnych podręczników nie ma w lokalnych antykwariatach można sprawdzić internetowe serwisy aukcyjne lub ogłoszeniowe – wiele osób właśnie za ich pośrednictwem sprzedaje książki. Ponadto warto pamiętać o sprzedaży podręczników które mamy, a które nie będą już potrzebne naszym pociechom – jest to dobry sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki na czekające nas szkolne zakupy.

Promocje w hipermarketach

Warto zaplanować szkolne zakupy nieco wcześniej, tak aby móc skorzystać z licznych promocji na artykuły szkolne w hipermarketach. W takich miejscach wybór jest ogromny, co pozwala wybrać artykuły w dobrej cenie. Podczas każdych zakupów warto jednak zachować umiar – kuszące promocje oraz kolorowe opakowania często zachęcają nas do kupowania produktów, które niezupełnie są potrzebne naszym dzieciom.

Duże ilości

Sposobem na oszczędność mogą być zakupy artykułów szkolnych w dużych ilościach w hurtowniach papierniczych lub w sklepach internetowych. Można w ten sposób zaoszczędzić zarówno pieniądze jak i czas, robiąc zapasy na dłuższy okres, nie tylko jeden semestr czy rok szkolny. Dobrym rozwiązaniem może być również zakupienie wyprawek szkolnych wspólnie z innymi rodzicami, kupując je dla kilkoro dzieci.

Szybka pożyczka

Gdy nie jesteśmy w stanie zorganizować środków finansowych na wydatki szkolne warto pomyśleć o dodatkowym finansowaniu. Szybka pożyczka może okazać się dobrym pomysłem na zasilenie domowego budżetu, aby wystarczyło nam środków na wszystkie artykuły szkolne i podręczniki. Szybka pożyczka na dowolny cel może jest dostępna głównie w instytucjach pozabankowych np. szybka pożyczka w Profi Credit. Korzystając z niej mamy najczęściej możliwość dopasowania wysokości rat spłat do naszych możliwości i potrzeb.

Pamiętajmy jednak, że do zaciągania zobowiązań należy podchodzić odpowiedzialnie – powinniśmy dokładnie przeanalizować nasze możliwości płatnicze i kondycję budżetu domowego, aby uniknąć ewentualnych problemów wynikających z braku spłaty kredytu lub pożyczki. Jest to szczególnie istotne w przypadku chwilówek, które charakteryzują się koniecznością spłaty najczęściej w jednej lub dwóch ratach nawet już po 30 dniach. Taka spłata może okazać się równie dużym obciążeniem dla budżetu domowego, co wydatki szkolne. Konieczność skorzystania z produktu, jakim jest szybka pożyczka nie jest niczym złym, o ile jest to realizowane w sposób odpowiedzialny.

 

Artykuł sponsorowany