Jak wybrać optymalny komplet wypoczynkowy? Zasada DFTJ

Każdego dnia podejmujemy dziesiątki mniej lub bardziej istotnych decyzji i dokonujemy mniejszych i większych wyborów. Kupno kompletu wypoczynkowego to nie zakup skarpetek, warto więc zgłębić nieco temat i zaoszczędzić sobie ewentualnego zawodu. Poniżej przedstawiamy więc zasadę DFTJ, czyli 4 rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kompletu wypoczynkowego.

Jak wybrać optymalny komplet wypoczynkowy? Zasada DFTJ

1. D jak DESIGN

Design to pierwsze, co rzuca się w oczy, piszemy więc o nim na samym początku, mimo że w ostatecznym rozrachunku może się on okazać najmniej ważny. A jednak, nie da się ukryć, że komplet musi wyglądać i musi się nam podobać. Warto zatem znaleźć taką markę meblową, która oferuje dużą różnorodność stylów wzorniczych, trzyma rękę na pulsie zmieniających się trendów i ceni szlachetną klasykę. W portfolio takiej marki powinniśmy móc znaleźć całą paletę kształtów i kolorów w dużej mierze po to, by dać sobie możliwość zainspirowania się czymś nieznanym. Powinny się tam zatem znaleźć komplety od klasycznych przez nowoczesne, minimalistyczne, aż do tych w stylu glamour. W tym kontekście szczególnie godna uwagi jest klasyka w nowoczesnym wydaniu. Decydując się na taki komplet stawiamy na ponadczasową elegancję i uniezależniamy się od szybko zmieniających się mód.

2. F jak FUNKCJONALNOŚCI

Design jest fasadą kompletu, funkcjonalności to jego wnętrze. Może ono być ubogie lub bogate i wiele oferujące swoim użytkownikom. Elementem obligatoryjnym każdej sofy lub narożnika powinna być na przykład funkcja spania. Bez niej pozbawiamy się możliwości pełnego wykorzystania potencjału, jaki z sobą niesie tego typu mebel. Zawsze przecież może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca do spania.

Bardzo ważną funkcjonalnością, zastosowaną w meblach wypoczynkowych jest modułowość, czyli odrębność poszczególnych elementów kompletu, z których można stworzyć dopasowany do nas i do układu naszego salonu zestaw. To plastyczna forma, którą możemy dowolnie rozbudowywać i przebudowywać w zależności od naszych zmieniających się potrzeb.

Inne przydatne funkcjonalności, które znacznie podnoszą komfort użytkowania kompletu, to rozmaite schowki, półki, a także funkcje dodatkowe w postaci panelu audio i funkcji Relax. Panel audio umożliwia podłączenie telefonu do wbudowanego w sofę systemu audio i odsłuchiwanie z niego ulubionych utworów bez wstawania z sofy. Funkcja Relax to natomiast szczyt komfortu, jakiego możemy wymagać od wypoczynku. Pozwala ona odchylić nieco do tyłu oparcie i unieść nogi w najbardziej komfortowej dla naszego ciała pozycji półleżącej.

3. T jak TKANINA

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem optymalnie pomyślanego kompletu wypoczynkowego jest tkanina. Wybierajmy te mocne, o gęstym splocie, a jednocześnie miłe w dotyku. Tkaniny dodatkowo mogą mieć tę właściwość, że łatwo się je czyści, co docenią z pewnością rodzice małych dzieci i posiadacze zwierząt domowych. Tkaniny te są odporne na ścieranie i nie ulegają odkształceniu, dzięki czemu zyskujemy pewność ich doskonałej formy w kolejnych latach użytkowania. Istotnym aspektem, tym razem z punktu widzenia estetyki, jest ponadto możliwość połączenia w jednym komplecie dwóch rodzajów tkanin. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny zestaw wypoczynkowy w odpowiadającej nam kolorystyce i tonacji jak w widocznej na zdjęciu kolekcji Life.

4. J ja JAKOŚĆ

Jakość poszczególnych elementów kompletu wypoczynkowego to prawdopodobnie najistotniejsze kryterium jego wyboru. Przed zakupem sprawdźmy zatem, na ile jest to możliwe, jakość użytych materiałów, szyć, nóg i mechanizmów. Poziom solidności wykonania kompletu spokojnie da się określić, jeśli tylko uważnie się mu przyjrzymy. Drewniana konstrukcja oraz zastosowane mechanizmy i wypełnienia poddawane są licznym testom po to, by mieć pewność, że w ręce klienta trafia estetyczny i wytrzymały w użytkowaniu mebel.