Jak wygląda mieszkanie znanej projektantki wnętrz?

Jak mieszka osoba, która urządza wnętrza innych ludzi? Zobacz dom polskiej projektantki wnętrz.

mieszkanie projektantki wnętrz
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?

Mieszkanie projektantki wnętrz może być niemałym wyzwaniem. Katarzyna Szostakowska na co dzień urządza wnętrza domów, mieszkań i inwestycji komercyjnych. Jest założycielką studia projektowego Kate&Co i projektantką znaną z bloga PoliszDesign by Kate&Co. Testem dla kobiety okazało się zaprojektowanie jej własnych czterech kątów. Za cel obrała sobie komfortową przestrzeń, dopasowaną do potrzeb rodziny, zachowującą przy tym szyk i elegancję. Czy udało jej się stworzyć dom marzeń?

Części strefy dziennej

Kuchnia i jadalnia

Kuchnię można uznać za serce domu. Projektantka postanowiła umieścić w niej dużą wyspę kuchenną, nad którą zawisła oryginalna lampa pochodząca od hiszpańskiej marki. Nie znalazły się w niej szafki górne, ponieważ miejsce na przechowywanie różnych rzeczy znajduje się w ciągu szafek dolnych i w obszernej wyspie. Ścianę nad blatem zdobi ten sam materiał, którego użyto do jego wykonania. Nie mogło również zabraknąć okapu i delikatnych kinkietów oświetlających blat roboczy. Strefa zmywania oprócz praktyczności, zapewnia elegancję dzięki profesjonalnej baterii i stalowemu zlewowi. Jadalnię stanowi stół o dużych rozmiarach, do którego projektantka dobrała krzesła polskiej marki. Nad nimi pojawił się piękny żyrandol. Całość urządzona jest w jasnych kolorach.

mieszkanie projektantki
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?

Salon

Bazą domu jest naturalna deska barlinecka ułożona we wzór jodły klasycznej. Odcień desek stanowi kontrast do jasnych obić salonowych mebli. Do nich dobrano czarne dodatki. W strefie relaksu pojawił się komplet wypoczynkowy, którego elementy zostały zwrócone do siebie w celu zachowania przestrzeni do wspólnych rozmów. Całość uzupełniają dwie pufy z tej samej kolekcji. W rogu salonu projektantka postanowiła umieścić biokominek. Wokół niego pojawiły się wielkoformatowe płyty, których wzór przypomina letnie obłoki, a to dodaje wnętrzu elegancji i lekkości.

mieszkanie projektantki wnętrz
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?

Łazienka

W domu pojawiły się dwie łazienki. Jedną z nich, mniejszą, zaprojektowano pod schodami. W większej zmieścił się nie tylko duży prysznic, ale także wolnostojąca wanna i szafka z dwiema umywalkami. Uwagę zwraca fakt, że właścicielka domu zamiast brodzika wybrała prostoliniowy odpływ, który oprócz prostego wzornictwa zapewnia łatwość czyszczenia. Mimo że w całym domu zainstalowano ogrzewanie podłogowe, w łazience pojawił się również grzejnik, który zapewnia praktyczne rozwiązanie dla suszenia ręczników zimą.

mieszkanie projektantki
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?

Sypialnia i pokoje dzieci

Mieszkanie projektantki wnętrz to niewątpliwie kopalnia ciekawych pomysłów. Sypialnia Katarzyny spełnia wiele funkcji. Jest jednocześnie wygodnym miejscem do snu, domową siłownią, pokojem kąpielowym i garderobą. Mimo tego, zachowano w nim porządek, który udało się osiągnąć głównie dzięki prostym wzorom i stonowanym barwom. Połączenie brązu, bieli i drewna daje poczucie czystości i ciepła. Uwagę przykuwa również nietypowe oświetlenie, które świetnie komponuje się z pozostałymi elementami wnętrza.

mieszkanie
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?

Przestrzeń dziecięcych pokoi została zaprojektowana częściowo przez same pociechy. Przy prostych biurkach pojawiły się ergonomiczne lampy i wygodne fotele. Postawa podczas nauki jest bardzo istotna, dlatego projektantka pamiętała o tym, żeby siedzenia zawierały regulowane oparcia i podłokietniki. Ważnym dodatkiem są także żaluzje, dzięki którym dzieci mogą regulować stopień nasłonecznienia pokoju. Resztę pomieszczenia wypełniają łóżka i komody, a trafionym pomysłem jest również mały kontener pod biurko, w którym młodzi mogą trzymać najpotrzebniejsze rzeczy.

mieszkanie
Jak wygląda mieszkanie projektantki wnętrz?