Jak zatrzymać faceta?

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie, najprawdopodobniej Twój obecny związek powoli przechodzi do historii. Na powodzenie Waszej relacji i wzajemne szczęście powinniście pracować oboje. Dlatego zamiast pytać "jak zatrzymać go przy sobie", pomyśl, co warto zrobić, by pielęgnować WASZ związek.

Jak pielęgnować związek i stworzyć udaną relację? Fotolia
Jak pielęgnować związek i stworzyć udaną relację? Fotolia

Wspólne starania prowadzą do budowania trwałego związku. Jak pielęgnować uczucie? Poniżej prezentujemy kilka uniwersalnych rad, które pomogą Wam stworzyć udaną relację partnerską.

1. Okaż zainteresowanie

Wbrew pozorom nie jest łatwo zabiegać o drugą osobę każdego dnia. Po jakimś czasie zauroczenie mija i powoli do związku wkrada się rutyna. Nie chodzi oto, abyś codziennie przygotowywała romantyczną kolację. Rozmowa o minionym dniu w pracy oraz zainteresowanie pasją partnera tworzy między Wami silną więź. Przede wszystkim buduje coraz większe zaufanie. Jeżeli tego brakuje w Waszym związku, partner może pomyśleć, że jest ktoś ważniejszy od niego. A przecież każdy mężczyzna uważa, że to on jest najważniejszy dla niej. Nawet jeśli nie okazuje, że potrzebuje codziennego zainteresowania kobiety to wiedzmy drogie Panie, że zawsze warto delikatną przyjemność sprawić swojemu mężczyźnie. Przecież twardziel nie przyzna się, że nas potrzebuje!

2. Znajdźcie wspólną pasję

Poszukajcie zajęcia, które obojgu sprawia frajdę. Niech to będzie odskocznia od codzienności. Możecie np. zapisać się na kurs tańca, spróbować ekstremalnych sportów czy podróży. Zbliżycie się do siebie, a wspólna pasja to szansa na niezapomniane chwile i niesamowite wspomnienia w przyszłości. Wspólne spędzanie czasu w przyjemności nie tylko rozwija pasję, ale i umacnia związek.

3. Mów wprost

Mężczyźni nie lubią się domyślać. Często nie widzą problemu, tam gdzie Ty go widzisz. Jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, nie obrażaj się, nie stosuj „damskich gierek”. Po prostu porozmawiaj o swoich potrzebach, wątpliwościach czy rozterkach. Szczerość to podstawa.

4. Przestań narzekać!

Doceń to co masz. Oczywiście, nie znaczy to, że masz tkwić w toksycznym związku. Jeżeli między Wami się układa, nie szukaj problemów na siłę, nie narzekaj na rutynę. Popatrz na to, jak wiele razem przeszliście i co do tej pory udało Wam się zbudować.

5. Zostaw coś dla siebie

„Jesteś całym moim życiem”, ­ to zdanie często wypowiadane w filmach o miłości. Życie to nie film, dlatego pamiętaj, że w każdej relacji damsko-męskiej powinnaś „zachować umiar”. Nie rób awantur o wyjścia z kolegami, nie rzucaj wszystkiego za każdym razem jak zadzwoni. Oboje powinniście mieć swoją przestrzeń, w której spełniacie się bez tej drugiej osoby. Nie zaniedbuj swoich przyjaciół, którzy nieraz pokażą Ci inną perspektywę spojrzenia na problem w związku.

Związek to ciągła praca. Każde z Was musi się starać i dbać o drugą osobę, a tym samym o Waszą relację. Na koniec dane z Głównego Urzędu Statystycznego. Podobno na 100 mężczyzn przypada „aż” 111 kobiet.

Doceń swojego mężczyznę i DZIAŁAJCIE!