Jakie rajstopy wybrać na lato?

Firmowy dress code, widoczne naczynka lub żylaki, to zmory kobiet, które wymagają noszenia rajstop w trakcie upałów. Rozwiązaniem są rajstopy na lato, wykonane w technologii plastra miodu.

Rajstopy przeciwżylakowe
rajstopy uciskowe

Technologia plastra miodu sprawia, że rajstopy są bardziej przewiewne od zwykłych, więc można je nosić również latem. Większość rajstop, w których zastosowano tę technologię, ma grubość 70 DEN lub nawet więcej. Zrobione w zwykły sposób, na lato byłyby zdecydowanie za ciepłe, ale wykonane w technologii plastra miodu, stają się ultra-transparentne.

– Wbrew pozorom, te rajstopy nie są za ciepłe, nie powodują uczucia przegrzania i większego pocenia się nóg – mówi Tomasz Nasierowski, ekspert Veera. – Co więcej, jeśli są uciskowe, czyli dedykowane osobom cierpiącym na chorobę żylakową lub jej objawy, mają dodatkowo właściwości lecznicze. Właśnie ze względu na konieczność uzyskania odpowiedniego terapeutycznego ucisku, grubość tych rajstop rozpoczyna się od 70 DEN.

Naukowcy skorzystali z mądrości pszczół

Technologia Plastra Miodu, nazywa się tak ze względu na podobieństwo do struktury, która dzięki
niej powstaje, przypominającej efekt pracy pszczół. Forma ta, składa się z szeregu sześciokątów,
pustych w środku. Tak jak prawdziwy plaster miodu, dzięki swojej budowie, ma szczególne właściwości – jest ultralekka, wytrzymała i transparentna. Technologia ta wykorzystywana jest m.in. w do produkcji bardzo wytrzymałych materiałów wypełniających produkty drewniane, także w przemyśle stoczniowym, lotniczym, samochodowym oraz w produkcji rajstop przeciwżylakowych.

Słodki ucisk złagodzi każdą letnią podróż

Technologia plastra miodu sprawia, że w wielu dziedzinach jest nam prościej, również podróżowanie podczas ciepłych letnich miesięcy staje się przyjemniejsze. Dla tych, którzy cierpią na dolegliwości związane z obolałymi i zmęczonymi nogami lub mają żylaki, zakładanie oddychających uciskowych podkolanówek, pończoch czy rajstop może przynieść znaczącą ulgę.
– Kiedy podróżujemy i długo siedzimy za kierownicą, w pociągu lub samolocie nasze mięśnie i zastawki żylne w łydkach nie pracują tak, jak powinny. Wysoka temperatura sprawia, że objawy chorób krążenia się nasilają. Nogi puchną, bolą i pieką, a naczynka stają się bardziej widoczne – tłumaczy dr Mariusz Kózka z V Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.
Wakacyjne wyjazdy i podróże do ciepłych krajów przestają być męczące dla nóg, jeśli odpowiednio
o nie zadbamy. Na tydzień przed wyjazdem warto zacząć przyjmować preparaty wzmacniające naczynia krwionośne, a podczas podróży pamiętać o częstych zmianach pozycji, przerwach na kilkuminutowy spacer, ćwiczeniu nóg oraz o wyrobach uciskowych.

Ultra lekkość nóg w pracy i na weselu

Każdego lata zmorą wielu kobiet pracujących w biurze staje się firmowy dress code. W Polsce
wymaga się od kobiet zachowania sztywnych reguł. Przedstawicielki zarządu, dyrektorki, managerki, lekarki, nauczycielki, sekretarki, a nawet ekspedientki co roku biorą głęboki oddech i przez całe lato chodzą w rajstopach. Ma to swoje plusy, bo cieliste rajstopy są jak makijaż dla nóg, zakrywają niedoskonałości skóry, a te w ciemniejszych kolorach wyszczuplają je optycznie.
Rajstopy świetnie sprawdzają się na takie uroczystości jak wesele i uroczystości kościelne, gdzie trzeba dostosować ubiór do wyjątkowej sytuacji. Noszenie rajstop daje też poczucie elegancji, pewności siebie i sex-appealu. Jeśli zatem chcemy, aby letnie temperatury nie uprzykrzyły nam życia, warto poszukać rajstop wykonanych w technologii plastra miodu. Możemy zapytać o nie ekspedientkę lub poszukać tej informacji na opakowaniu.