Zodiakalna chemia – sprawdź, czy wasze znaki zodiaku są kompatybilne

Jeśli Twoje życie uczuciowe od dłuższego czasu nie jest satysfakcjonujące, być może warto poszukać remedium na miłosne niepowodzenia w astrologii. Dowiedz się, które znaki zodiaku są dla siebie stworzone, a które wręcz przeciwnie.

Zodiakalna chemia – sprawdź, czy wasze znaki zodiaku są kompatybilne

Każda z nas pragnie partnera, z którym będzie idealnie dopasowana. Nie wszystkie kobiety potrafią jednak ocenić, czy mężczyzna, którym są zainteresowane, nadaje się na drugą połówkę. Wątpliwości może rozwiać astrologia. Przyjrzenie się zodiakalnej kompatybilności pomoże stwierdzić, jaka przyszłość czeka Cię z potencjalnym partnerem. Każdy z dwunastu znaków zodiaku odznacza się bowiem innym charakterem i odmiennymi cechami. Mogą one w zależności od miłosnego połączenia tworzyć piękną i udaną relację albo wręcz przeciwnie – mieszankę wybuchową. Przekonaj się więc, z jakim partnerem stworzysz doskonałe zodiakalne połączenie, a których znaków lepiej unikać.

Cztery grupy znaków zodiaku

Astrologia jest ściśle powiązana z żywiołami. Woda, ogień, ziemia oraz powietrze określają różne rodzaje energii, które towarzyszą charakterom ludzi w zależności od ich daty urodzenia. Każdy znak zodiaku odpowiada któremuś z czterech żywiołów:

 • woda: Rak, Skorpion, Ryby
 • ogień: Baran, Lew, Strzelec
 • ziemia: Byk, Panna, Koziorożec
 • powietrze: Bliźnięta, Waga, Wodnik

Żywioły warunkują również określone cechy charakteru. Osoby ze znakami wodnymi są wrażliwe i emocjonalne, a także odznaczają się dużą wyobraźnią i troskliwością. Lubią własne towarzystwo i często wolą spędzać czas w samotności niż z innymi ludźmi. Z kolei ogień to, jak wiadomo, zupełne przeciwieństwo wody. Ludzi z ognistymi znakami cechuje bezmiar energii oraz komunikatywność, są raczej ekstrawertykami. Ze znakami wodnymi łączy ich jednak duża namiętność w miłości.
Jeszcze inne cechy posiadają osoby spod znaku Byka, Panny czy Koziorożca. Są praktyczne i pracowite. Lubią stabilizację. Choć potrafią być zmysłowe, raczej rzadko skupiają się na uczuciach. Tymczasem znaki powietrzne dążą do rozwoju umysłu i własnych idei. Wyróżnia je duża kreatywność. Pragną dokonywać wielkich zmian.

Kompatybilne znaki zodiaku

Połączenie charakterologiczne jest niezwykle ważne przy dobieraniu się w pary. Związek, w którym jedna osoba nie potrafi zrozumieć drugiej i do niej dotrzeć, może zakończyć się bardzo szybko. Aby uniknąć przykrych sytuacji i niepotrzebnych rozstań, dobrze od razu wiedzieć, na czym się stoi. W obiektywnej ocenie pomoże Ci astrologia.
Każdy znak zodiaku łączy się z określonymi typami ludzi. Nie musisz jednak sprawdzać wszystkich potencjalnych partnerów, czy posiadają cechy odpowiednie dla Ciebie. To mogłoby okazać się bardzo trudne, zwłaszcza że niektórzy potrafią wybitnie dobrze ukrywać prawdziwą twarz. Wystarczy więc poznać znak zodiaku osoby, która Cię interesuje. W ten prosty sposób upewnisz się, jak duże szanse na przetrwanie ma wasza relacja.

Sprawdź, kto jest dla Ciebie odpowiedni

Znajdź swój znak zodiaku i przekonaj się, z kim stworzysz udany związek.

 • Wodnik (20.01 – 18.02): choć często lubi być sam, pragnie stworzyć z kimś stabilną relację, opartą na zaufaniu i współpracy. Idealny partner: Bliźnięta, Waga, Strzelec.
 • Ryby (19.02 – 20.03): to romantycy i marzyciele. Ze swą wielką wyobraźnią mogą zaskoczyć drugą połówkę niejedną niespodzianką. Idealny partner: Rak, Skorpion, Ryby (czyli wszystkie znaki wodne).
 • Baran (21.03 – 19.04): gdy się zakochuje, nie może czekać. Szybko wyznaje swoje uczucia, ponieważ nie znosi niedomówień. Dla ukochanej osoby potrafi być bardzo hojny i oddany. Idealny partner: Waga, Strzelec.
 • Byk (20.04 – 20.05): to najwierniejszy ze wszystkich znaków zodiaków. Bardzo rzadko zdarza się, że Byk zdradza swą drugą połówkę, a ponadto jest on wobec niej cierpliwy i wyrozumiały. Idealny partner: Panna, Koziorożec, Waga.
 • Bliźnięta (21.05 – 20.06): najbardziej boją się samotności, więc całą swą energię wkładają w poszukiwania bratniej duszy. Idealny partner: Waga, Baran, Lew, Wodnik.
 • Rak (21.06 – 22.07): trudno zdobyć jego zaufanie. Jest niepewny i nieśmiały, więc miewa problemy z budowaniem relacji, przynajmniej w początkowej ich fazie. Idealny partner: Ryby, Skorpion.
 • Lew (23.07 – 22.08): cechuje go duża próżność w związku. Lubi być stawiany na pierwszym miejscu. Ponadto jest też gwałtowny i kochliwy. Idealny partner: Baran, Strzelec, Lew.
 • Panna (23.08 – 22.09): boi się zranienia, a więc jest raczej rozważna w uczuciach. Często brakuje jej romantyzmu. Cechuje ją duża skrytość. Idealny partner: Byk, Koziorożec.
 • Waga (23.09 – 22.10): jest wspierająca i potrafi jak nikt inny zrozumieć drugą połówkę. Idealny partner: Baran, Bliźnięta, Strzelec, Wodnik.
 • Skorpion (23.10 – 21.11): to najbardziej namiętny ze wszystkich znaków zodiaku. Lubi popadać w skrajności, przez co niektórzy boją się związku z nim. Idealny partner: Rak, Koziorożec, Ryby.
 • Strzelec (22.11 – 21.12): niczym nieskrępowany, pogodny i zabawny. Relacja ze Strzelcem zawsze obfituje w ciekawe doznania i mnóstwo humoru. Idealny partner: Byk, Rak, Panna.
 • Koziorożec (22.12 – 19.01): w miłości jest raczej ostrożny, przez co wiele potencjalnych partnerów się od niego odsuwa, sądząc, że nie potrafi kochać. Tymczasem Koziorożca cechuje po prostu duża powściągliwość. Idealny partner: Byk, Koziorożec.

Niedobrane znaki zodiaku

To, że znak zodiaku partnera nie pasuje idealnie do Twojego, nie oznacza, iż są one niekompatybilne. W astrologii panuje jednak przekonanie mówiące o zupełnie niedobranych zodiakalnie parach. Nie oznacza to, że masz rozstawiać się z drugą połówką tylko dlatego, że mówią tak znaki zodiaku – jeśli czujecie się dopasowani, to świetnie. Niemniej jeżeli dopiero szukasz partnera, warto mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach istnieje po prostu dużo większe prawdopodobieństwo na niepowodzenie. Sprawdź, które pary są pod względem astrologicznym najmniej dobrane.

 • Wodnik i Ryby – Ryby potrzebują uwagi, którą Wodnik nie zawsze potrafi je obdarzyć. Jest powściągliwy w uczuciach, co może nie podobać się wrażliwym Rybom.
 • Baran i Skorpion – prawdziwa mieszanka wybuchowa. Oba te znaki potrafią walczyć z partnerem i nie boją się konfrontacji. Są nieustępliwe w sporach, dlatego w pewnym momencie może się okazać, że porozumienie między nimi po prostu nie jest możliwe.
 • Lew i Panna – Panna nie jest w stanie dać Lwu tego, czego on potrzebuje. To on jest górą w tym związku, a dla Panny to może okazać się zbyt przytłaczające. Relacja tych dwóch znaków nie opiera się na współpracy, a partnerzy tak naprawdę żyją w niej oddzielnie.
 • Strzelec i Koziorożec – to spotkanie dwóch zupełnie różnych energii. Kiedy impulsywny ogień łączy się z nieskomplikowaną i spokojną ziemią, związek może zakończyć się bardzo szybko.
 • Wodnik i Byk – Wodnik twardo stąpa po ziemi, a Byk niemalże się nad nią unosi. Może to irytować obie strony i na dłuższą metę zakończyć się konfliktem.

EP