Kalina Walentowicz – Właścicielka marki obuwniczej VALENTOVITCH

Motto życiowe: "O czym dzisiaj myślisz, tym jutro się staniesz"

 

Kalina Walentowicz
Kalina Walentowicz

Kobieta sukcesu

Kalina Walentowicz – projektantka, właścicielka marki VALENTOVITCH.

O firmie

Valentovitch to nowa marka na rynku, stworzona w 2015 roku przez Kalinę Walentowicz. Każdy model zaczyna się od rysunku, następnie buty są ręcznie robione od początku, do końca. Najwyższej jakości skóry włoskie i hiszpańskie we wszystkich kolorach, jakie można sobie wymarzyć. To buty dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą podkreślić swoją indywidualność i wyjątkowość, wyróżnić się z szarego tłumu. Marka Valentovitch w każdy etap tworzenia butów wkłada miłość, a klienci ją odczuwają, szczęśliwie stawiając codzienne kroki.

Życiorys

Chodziłam do szkół plastycznych, szkoły filmowej, ukończyłam także szkołę medycyny naturalnej, a moje wykształcenie wyższe, to pedagogika kultury z animacją teatralną.
Pasjonuje mnie tak wiele dziedzin życia, że nie sposób je wszystkie wymienić! Kocham życie i kocham ludzi, zwierzęta także. Ubóstwiam wszelkie formy sztuki i te różnorakie drobne radości, które tak naprawdę są wielkie, a spotykają nas każdego dnia.

Wolny czas lubię spędzać w sposób interesujący – niezależnie od tego, czy w centrum miasta, czy w lesie (w którym jestem prawie codziennie i jest mi niezwykle bliski), czy po prostu w domu. Potrzebuję – i wiele czasu spędzonego z ludźmi, i godzin w samotności. Lubię i bardzo cenię moją samotnię. Każdego dnia wiele czasu upływa mi także ciekawie na rozmowach z moją cudowną mamą oraz dwojgiem cudownych, młodszych braci.

W moim domu nigdy się nie nudzę – moc inspiracji napływa zewsząd, codziennie jest tyle do zrobienia…! Lubię zajęcia umysłowe jak i fizyczne. Umysł powinien być spójny z ciałem. Chciałabym, aby człowiek był tak skontruowany, żeby mógł spać raz na dwie doby, i to krótko. Niestety ja potrzebuję wiele snu. Chyba dlatego, że na jawie mam spory temperament.

Historia marki VALENTOVITCH

Dawno, dawno temu, na planecie zwanej Ziemią, w kraju zwanym Polską, w mieście Warszawa… narodziła się mała Kalinka. Kiedy przez pierwsze lata życia odkrywała zabawki, zdała sobie sprawę, że największą przyjemność sprawia jej rysowanie i wycinanie papierowych lalek, aby móc tworzyć dla nich buty i ubrania, jakich tylko zapragnie.

Kalinka była bardzo towarzyska, więc nieustannie spotykając się z koleżankami, zachęcała je do wspólnego projektowania mody. Czuła bowiem, że to najwspanialszy sposób spędzania czasu. Często zamiast oglądania bajek wybierała kanały modowe w telewizji i im była starsza, tym bardziej marzyła o stworzeniu swojej własnej marki i światowych pokazach. Rodzice wspierali ją w rozwoju artystycznym, zapisali na lekcje rysunku i grafiki. Pewnego razu pani prowadząca zajęcia spytała rodziców Kaliny, skąd na jej rysunkach tak niesamowite buty – nigdy wcześniej takich nie widziała. Rodzice odrzekli, że nie wiedzą, ale możliwe, że Kalinę zainspirowały buty i kreacje teatralne. Jej rodzice aktorzy – często zabierali ją na próby i spektakle, zwiedzała też garderoby i zaplecza, magiczne skrytki teatralne…

Kiedy mała Kalinka dojrzała i stała się dorosłą Kaliną Walentowicz, postanowiła zrealizować swoje marzenie i stworzyć markę, jakiej jeszcze nie było. Zapragnęła upiększyć świat butów kolorami, zachęcić kobiety i mężczyzn do wyróżnienia się i ukazania swej indywidualności.

Czerpiąc ze swych rodowych korzeni, stworzyła markę Valentovitch. Wiedziała, że Buty tej marki będą wykonywane ręcznie przez mistrzów w swym fachu, na jej ojczystej ziemi. W 2015 roku znalazła odpowiednie osoby, które zaczęły realizować jej projekty. Poprzez swoje buty i szerokie działania wspiera kobiety i mężczyzn w odnajdywaniu mocy w sobie, wspinaniu się na szczyty swych możliwości i artystycznym podejściu do dnia codziennego. Wszystkie te idee wyrażają się w jakości, kolorach, kształtach i kunszcie ręcznie robionych butów. Hasłem przewodnim marki Valentovitch stało się: ”YOU GO TO THE TOP”- „WCHODZISZ NA SZCZYT”.

Dlaczego własna firma?

Już w dzieciństwie o niej marzyłam i nie wyobrażałam sobie innej drogi dla siebie. Nie znoszę podporządkowywać się ogólnym regułom i wykonywać poleceń, które mogą mi nie pasować.

Największa obawa przed założeniem firmy

Obawy zawsze szybko w sobie uciszam, ponieważ wiem, że własna firma to pomimo wszystko najlepsza zawodowa droga. Owszem, jest się w nią wplątaną cały czas, tak naprawdę nigdy nie ma się w pełni wolnego czasu, odpowiedzialność za wszystko ostatecznie spada na nas, ale… Poczucie wolności i niezależności jakie ona daje – moim zdaniem wynagradzają wszystko!

Odniosłam sukces, ponieważ…

Nauczyłam się cierpliwości i wytrwałości, w dążeniu do swych marzeń.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Kiedy dostaję telefony bądź smsy od klientów, w których mówią mi, że tak kochają buty ode mnie, że będą w nich spać. Ciągle mówią o miłości do tych butów. I to jest dla mnie najpiękniejsze, bo ja przelewam swoją miłość na nie, kiedy je tworzę. A klienci ją odczuwają.

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Tak jak wspomniałam wyżej – niezależność i wolność. Ciągle nowe wyzwania.

Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Nauczyć się cierpliwości, a wszystkich niedowiarków napotkanych na drodze, którzy wątpią czy nam się uda… Nauczyć wiary! Bo marzenia są od tego, aby się spełniały. A życie jest cudem.

Kontakt: https://www.facebook.com/valentovitch/

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl