Stylizacje karnawałowe po włosku

Czego możemy nauczyć się od Włochów? Z pewnością tego, jak się bawić, czego świetnym przykładem jest kolorowy i strojny wenecki karnawał. Ta wesoła tradycja nieustannej zabawy zapisała się na stałe także w naszym rodzimym kalendarzu. Jak się ubrać na taką zabawę?

stylizacja karnawalowa po wlosku9

Styl, w jakim ubierają się Włoszki jest prawdziwą kopalnią inspiracji do stworzenia niepowtarzalnej karnawałowej stylizacji.

Weneckie  szaleństwo

Coroczna zabawa zaczyna się w Wenecji 23 stycznia i trwa blisko dwa tygodnie, do 9 lutego. Co roku dziesiątki tysięcy turystów zjeżdżają do tego małego miasteczka, aby na własne oczy zobaczyć oraz przede wszystkim przeżyć największą tego typu imprezę w Europie oraz jedną z najbardziej okazałych na świecie.

– Słowa nie oddadzą klimatu, jaki tam panuje. To jedno z tych wydarzeń, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Niezapomnianym przeżyciem jest na pewno stanie – mimo niskich temperatur – w tym rozbawionym tłumie pod dzwonnicą na placu Świętego Marka, który przypomina okazałą salę balową, i czekanie na tradycyjny Lot Anioła – mówi Brygida Górska, właścicielka polsko-włoskiego salonu mody MII SHOP&SHOWROOM (http://mii-shop.com/).

Słynna już tradycja Lotu Anioła inauguruje wenecki karnawał. Kobieta ubrana w strojną suknię, która prezentuje przewodni motyw danego roku, zjeżdża z wieży w wprost na ustawioną na placu scenę. Anioł najczęściej jest zwyciężczynią konkursu piękności w poprzednim karnawale lub specjalnie zaproszoną gwiazdą – w 2007 roku była to włoska pływaczka Federica Pellegrini, a w 2008 roku…amerykański raper Coolio. Od tej chwili “pływające miasto” przez najbliższe tygodnie pogrąża się w zabawach i prawdziwym celebrowaniu radości życia.

Elegancka Północ i odważne Południe

Karnawał, nie tylko ten wenecki, to również wyjątkowe stylizacje. Jeśli w dalszym ciągu nie masz pomysłu na imprezową sukienkę i szukasz inspiracji – mamy dla Ciebie kilka rad i pomysłów.

Włosi bawią się nie tylko na ulicznych imprezach. Popularne są te duże, ale też mniejsze bale czy też bardziej kameralne imprezy i domówki. Oczywiście, nie tylko w Wenecji, ale w całych Włoszech. Co ciekawe, strój, jaki wybiorą Włoszki, nie tylko na karnawałową imprezę, ale i na randkę, wyjście ze znajomymi do opery, kina, teatru, czy na co dzień, jest mocno powiązany z regionem Włoch, jaki zamieszkują.

– Włoszki mieszkające na północy Włoch uchodzą za eleganckie i o wiele bardziej wyrafinowane. Ta tendencja zmienia się już w Rzymie. Tam kobiety pozwalają sobie na więcej. Tak naprawdę im dalej na południe, tym więcej szaleństwa wkrada się do ich stroju – komentuje Brygida Górska.

stylizacja karnawalowa po wlosku3 stylizacja karnawalowa po wlosku2

Jak się ubrać, korzystając z mądrości, szyku i stylu Włoszek?

Szykowny Mediolan

Jeśli chcesz wyglądać i poczuć się jak Włoszka przechadzająca się po mediolańskiej ulicy Via Dante, postaw na czerń. Ten kolor zawsze doda klasy i nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak nie musi to być klasyczna mała czarna. Możesz zdecydować się na sukienkę o ciekawej, trójwymiarowej fakturze połączoną z peleryną. Świetnym wyborem jest również sukienka o długości maxi z niezwykle kobiecym i seksownym rozcięciem na wysokości ud w stylu Moniki Bellucci.

stylizacja karnawalowa po wlosku4

Rzym z odrobiną szaleństwa

A może wolisz Rzym? Mieszkanka Rzymu pozwoli sobie na więcej szaleństwa. Jeśli wciąż stawiasz na czerń, to wybierz sukienkę, która ma w wybranych partiach niewielkie prześwity, błyszczące elementy, koronkę lub wstawkę w innym, na przykład czerwonym, kolorze. Lubisz połączenie czerni z bielą? Świetnie! Postaw na oryginalny fason, chociażby z odkrytymi plecami.

Połyskujące Palermo

Wciąż jest zbyt zachowawczo? Zainspiruj się mieszkankami szalonego Palermo. Postaw na kolory i blask. Pięknie wygląda połączenie zieleni ze złotymi cekinami i koralikami. Takie sukienki nie potrzebują dodatkowej oprawy.

Maski – wyjątkowy dodatek

Kiedy już znajdziesz tę jedną wyjątkową kreację, warto pomyśleć o odpowiednich dodatkach. A nie ma bardziej rozpoznawalnego symbolu karnawału niż wenecka maska. Dla świętujących w Wenecji jest ona nieodłącznym elementem ubrania, a właściwie przebrania. Każda z nich ma swoją historię, nazwę i zastosowanie. Nawet kolor ma znaczenie. Nie są one jednak zarezerwowane wyłącznie dla ulicznych zabaw i okazałych bali. Ty też możesz połączyć ten wenecki akcent z wybraną przez siebie sukienką.

stylizacja karnawalowa po wlosku6

– Maski są bardzo popularnym dodatkiem do karnawałowych stylizacji. Niekoniecznie muszą być bardzo strojne i bogato zdobione. Włoszki chętnie wybierają małe, eleganckie modele, które tylko “podkręcą” ich stylizację i dodadzą im odrobinę tajemniczości – dodaje Brygida Górska, właścicielka MII SHOP&SHOWROOM (http://mii-shop.com/).