Karolina Cwalina – Autorka programu „Sukces zaczyna się w głowie”, Life Coach

Motto życiowe: "Wszystko można osiągnąć, jeśli się tego naprawdę chce i działa zgodnie z planem"

Karolina Cwalina_3
Karolina Cwalina

Kobieta sukcesu

Karolina Cwalina – autorka programu „Sukces zaczyna się w głowie”, life &business coach

Jestem life&business coachem, posiadam certyfikat PCC ICF. Jestem również pomysłodawczynią i właścicielem firmy szkoleniowo-coachingowej, w ramach której prowadzę dwa projekty – pierwszy „Sexy zaczyna się w głowie” przeznaczony jest dla kobiet, które pragną zmian w życiu. W jego ramach prowadzę warsztaty indywidulane, sesje coachingowe, spotkania motywacyjne oraz klubowe (współorganizowane z partnerami w Klubie Sexy), a także warsztaty integracyjne dla firm. Ważną częścią tego projektu są także warsztaty charytatywne dla Fundacji Rak’n’Roll.

Mój drugi projekt „Sukces zaczyna się w głowie” skierowany jest do wszystkich, którzy pragną rozwoju zawodowego, dla osób pracujących w małych, średnich i dużych firmach, prowadzących własną działalność czy będących na etapie tworzenia własnej działalności zawodowej. Oferta obejmuje szkolenia biznesowe oraz sesje coachingowe dla kadry menadżerskiej, a także dla zespołów pracowniczych z team coachingu.

Jestem także Kierownikiem Studiów Podyplomowych Akademii Coachingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, często prowadzę wykłady o tematyce coachingowej na wielu różnych uczelniach wyższych w Polsce.

O firmie

Moja firma powstała w listopadzie 2013 roku. Najpierw rozpoczęłam działania w ramach „Sexy zaczyna się w głowie”. To dla mnie wyjątkowy projekt, ponieważ powstał w oparciu o moją własną historię. Jeszcze kilka lat temu zmagałam się z ciężką chorobą, dużą otyłością oraz brakiem wiary w siebie. Byłam już u kresu sił, kiedy trafiłam do coacha, podczas pracy z nim, moje życie powoli zaczęło się zmieniać. Udało mi się poradzić ze swoimi problemami, czułam, że przechodzę przemianę i coraz mocniej stoję na własnych nogach.

Mój sukces oraz przekonanie, że zmiany można rozpocząć w każdym momencie życia zmobilizowały mnie do dalszego działania. Zainteresowałam się coachingiem, poszłam na studia oraz zaczęłam szukać najlepszych kursów i szkoleń, dzięki nim zyskałam dużą wiedzę w tym obszarze. Z upływem czasu dostrzegłam też, że osoby, z którymi pracuje często potrzebują wskazówek dotyczących organizacji obowiązków zawodowych i kierunku rozwoju ich kariery, stąd powstał pomysł rozpoczęcia drugiego projektu „Sukces zaczyna się w głowie” przeznaczony dla firm, menadżerów i pracowników.

Życiorys

Urodziłam się i wychowałam w Białymstoku. Jestem absolwentką Wydziału Prawa oraz Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” na Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończyłam także program „The Art and Science of Coaching” na Erickson International College akredytowany przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadam również akredytację dla najbardziej doświadczonych coachów – Professional Certified Coach (PCC).
Pasjonują mnie ciekawi ludzie, których dzięki swojej pracy, poznaje bardzo wielu. To właśnie oni dają mi dużo energii do działania.

Bardzo cenię chwilę spędzone w rodzinnym gronie i dbam o relację z moimi najbliższymi, dlatego najchętniej wolny czas spędzam z narzeczonym, albo rodzicami w Białymstoku.

Dlaczego własna firma?

Chciałam sama wyznaczać sobie cele i zarządzać swoim czasem. Poza tym odkąd pokochałam coaching chciałam robić to na co dzień i łączyć pasje i zainteresowania z pracą.

Największa obawa przed założeniem firmy

Zawsze przed podejmowaniem ważnych decyzji, które będą miały wpływ na naszą przyszłość pojawiają się wątpliwości i obawy. W moim przypadku też tak było, mimo, że miałam pomysł na działalność, energię i wsparcie najbliższych to zastanawiałam się czy zdołam utrzymać własną firmę. Kwestie finansowe były moim największym zmartwieniem.

Odniosłam sukces, ponieważ…

Nigdy się nie poddaję i mimo gorszych chwil, które się zdarzają konsekwentnie realizuję swój plan i osiągam cele.

Największa przeszkoda w drodze do sukcesu

Własne ograniczenia, które pojawiały się w mojej głowie – obawy, zwątpienie, to właśnie one były największymi demotywatorami i przeszkodami.

Najszczęśliwsza chwila w karierze

Miałam wiele szczęśliwych chwil od momentu założenia firmy, ale chyba nie potrafię wybrać jednego najszczęśliwszego momentu. Może jeszcze nie nadszedł

Najważniejsze, najpiękniejsze, najcenniejsze w moim życiu zawodowym jest…

Jest to, że mogę zarządzać własnym czasem oraz to, że wszystko co osiągnęłam przez ostatnie lata zawdzięczam wyłącznie swojej ciężkiej pracy.

Największy zawodowy sukces

Jestem szczęśliwa, że ryzyko, które podjęłam się opłaciło – założyłam i rozwinęłam własną firmę, która działa już kilka lat. Uważam to za swój największy sukces.

Najbliższa przyszłość

Wyprawę na Bali. Jest to wyjazdowy warsztat motywacyjny, podczas którego uczestniczki będą mogły pracować nad rozwojem osobistym w niezwykłych okolicznościach przyrody.

Największe marzenie

Niech to na razie zostanie moją tajemnicą, ale mogę zdradzić, że cały czas do tego wytrwale dążę.

 Rada dla kobiet, które pragną odnieść sukces

Z własnego doświadczenia wiem, że podstawą w dążeniach do celu jest dokładny plan działania. W połączeniu z ciężką pracą, konsekwencją i uporem jest to przepis na sukces.

Kontakt: http://www.karolinacwalina.pl;
Linkedin: https://www.linkedin.com/pub/karolina-cwalina/57/876/29a

Redaktor: Kinga Kozłowska/Obcasy.pl