Sukienka wieczorowa maxi czy mini?

Suknia wieczorowa to kreacja na najważniejsze okazje. Wieczorami odbywają się zwykle wielkie bale, takie jak np. imprezy sylwestrowe, gale biznesowe, wesela i wiele więcej. Jaką długość kreacji najlepiej wybrać na wieczór – maxi czy mini?

Sukienka wieczorowa maxi czy mini?

Sukienka wieczorowa maxi – kiedy się sprawdzi?

Sukienka wieczorowa maxi to definicja elegancji i dobrego smaku. Najczęściej są to modele na ramiączkach lub z długim rękawem. Góra sukni nierzadko jest bogato zdobiona, np. za pomocą cekinów, koronek lub pereł. Dół może być w kształcie litery A, lekko rozkloszowany za pomocą falban lub w formie rybki. Wszystko zależy od tego, w jakim fasonie najlepiej czuje się dana kobieta.

Tego typu kreacja sprawdzi się podczas premier filmowych, gal rozdania nagród, sylwestra, wesela, studniówki i wielu innych okazji. Jej zaletą jest przede wszystkim elegancki wygląd i to, że idealnie wpasowuje się w atmosferę wyjątkowych eventów. Jednak przy wyborze konkretnego modelu warto zastanowić się nad obuwiem. Najlepiej dopasować suknię w taki sposób, aby po zdjęciu szpilek nie była ona zbyt długa i nie przeszkadzała w tańcu.

Sukienka wieczorowa mini – wady i zalety

W sklepach z sukienkami wieczorowymi można znaleźć także modele mini. Krótkie sukienki przed kolano również potrafią wyglądać szykownie. Ich zaletą jest przede wszystkim wygoda i swoboda ruchów. Niezależnie od wybranego obuwia sukienka nigdy nie będzie zbyt długa i można w niej komfortowo przetańczyć całą noc. Modele mini są bardzo zróżnicowane, bo występują w wersjach asymetrycznych, marynarkowych, bandażowych, tiulowych i wielu, wielu innych.

Wadą sukienek mini jest to, że nie każda kobieta czuje się komfortowo, gdy odsłania swoje nogi. Niekiedy taki ubiór nie pasuje także do okazji, gdy dane wydarzenie jest wyjątkowo ważne i uroczyste. W sukienkach mini widać całe buty, więc nie zawsze można pozwolić sobie na zmianę szpilek na wygodne balerinki. Warto przejrzeć modele kreacji długich i krótkich w sklepie Lilith, gdzie znajdują się sukienki w różnych stylach i pasujące do wszystkich możliwych typów sylwetki.

Jaką długość sukienki wybrać?

Przy wyborze długości sukni wieczorowej warto kierować się w pierwszej kolejności rodzajem uroczystości i upewnić się, czy nie obowiązuje jakiś dress code. Następnie powinno się zwrócić uwagę na wygodę i własny komfort. Jeśli w grę wchodzą np. tańce, to lepiej odrzucić długie, dopasowane modele. Natomiast gdy jest to impreza siedząca, to obcisła kreacja maxi może sprawdzić się idealnie.

Artykuł partnera