Kim jest Barbara Pasek, nowa ekspertka w programie „Na Językach”?

W nowej edycji programu Agnieszki Szulim "Na Językach" za eksperckim stołem zasiadły nowe osoby. Wśród nich jest dziennikarka Barbara Pasek, która dotychczas robiła wywiady i relacje z imprez na portale internetowe. Kim jest nowa ekspertka od show-biznesu?

Fot. KatarzynaKielbasinska
Kim jest Barbara Pasek, nowa ekspertka w programie „Na Językach”?

Barbara Pasek ma 27 lat i pochodzi z Kielc. Pracę w mediach zaczęła, gdy miała niespełna 18 lat. Od kilku obserwuje polski show biznes i rozmawia z większością gwiazd z pierwszych stron gazet. Prywatnie, pasjonatka kultury francuskiej, podróży i życia pełną piersią. Jedną z jej największych pasji jest prowadzenie bloga, na którym także obnaża świat znany z gazet i telewizji. W krótkiej rozmowie Barbara Pasek zdradza jakie relacje panują między ekspertami w „Na Językach” i jaki jest sposób na to, aby zostać gwiazdą.

Z telewizji internetowej trafiłaś na dużą antenę. Czym ta praca różni się od wizyt na pokazach mody i innych imprezach medialnych?

Przede wszystkim nie zrezygnowałam z bywania na wydarzeniach show biznesowych – wciąż pracuję jako reporterka. Obserwowanie show biznesu z okładek i stron internetowych nie dałoby mi na tyle informacji o tym świecie, żeby usiąść przy stole i dyskutować w roli ,,eksperta”. Trzeba być blisko wydarzeń i ludzi – wiedzieć o nich więcej niż widz mógłby przeczytać w jakimś tygodniku. Natomiast nowa rola w programie ,,Na językach” to przede wszystkich zupełnie inna specyfika pracy. Telewizja ma swoją magię i niewątpliwie na planie wkracza się w trochę inny świat, niż ten, w którym pracowałam dotychczas.

Z kim na planie programu współpracuje się Tobie najlepiej?

Moim zdaniem zostaliśmy doskonale dobrani i siły są równo rozłożone. Mamy sceptyków show biznesowych po jednej stronie stołu i salonowe lwice po drugiej. A na szczycie nasza prowadząca z ciętym językiem. Nie będę mówiła kogo lubię najbardziej, bo z niektórymi nie znam się tak dobrze jak z innymi, dlatego nie chciałabym strzelać w ciemno. Natomiast najtrudniej jest oczywiście powstrzymać Agnieszkę Jastrzębską, żeby nie przerywała w środku zdania 😛

Czy czasem dochodzi między wami do sprzeczek lub kłótni?

Cały czas! Właściwie nigdy nie było tak, żeby wszyscy mieli takie samo zdanie. A że wszyscy zażarcie bronimy swoich racji, to są iskry. I całe szczęście!

Czy praca w telewizji i bycie na wizji były twoim marzeniem?

Marzeniem mogą być rzeczy, które wydają się prawie niemożliwe do spełnienia. To był cel do zrealizowania 🙂

Jesteś specjalistką od show-biznesu. Jaki on jest w Twoim odczuciu?

To jest bardzo ciekawy świat, za którym ostatecznie stoi BIZNES. To taka duża fabryka, w której jest sporo miejsc pracy, tyle tylko, że wszyscy ubrani są w wieczorowe kreacje.

Jeśli przyjrzeć się polskim gwiazdom – czyja kariera zrobiła na tobie największe wrażenie/była największym zaskoczeniem?

Zaskoczenie – Natalia Siwiec. Wszyscy postawili na niej krzyżyk jak tylko się pojawiła – ,,będzie głośno o niej przez miesiąc, potem zniknie”. Jak widać przez ostatnie 3 lata Natalii jest tylko więcej w polskich mediach i chyba stała się żywym synonimem hasła ,,celebryta”. Pokazała, że potrafi walczyć o swoje, wykorzystywać swoje 5 minut i bardzo dobrze na tym wszystkim zarobić…

Wrażenie – Tomasz Kot. Człowiek, który jest totalnie skupiony na solidnym wykonywaniu swojej pracy, a rzeczy poboczne typu: popularność, plotki, sława, kompletnie go nie interesują. Bardzo konsekwentnie (ale grzecznie i z klasą) ucieka przed mediami plotkarskimi, dlatego jeżeli zobaczycie o nim jakiś sensacyjny artykuł, to raczej nie zgadzał się na jego publikację 🙂

Czy jest jakiś przepis na to, aby zostać gwiazdą?

Pytanie co dla kogo znaczy słowo ,,gwiazda”. Jeżeli to ktoś, kto pojawia się na portalach plotkarskich to takich przepisów mogę podać nieskończenie wiele. To wcale nie jest takie trudne, a nawet  uważam, że jest proste. Natomiast jeżeli mówimy o osobach, które od lat istnieją w mediach, dobrze na tym zarabiają, a ich twarze rozpoznawane są przez miliony polaków, to sprawa jest znacznie trudniejsza. Potrzebny jest talent, wytrwałość, charakter i sporo szczęścia, czyli prosty przepis nie istnieje.

Twoje pojawienie się w programie „Na Językach” jest pierwszym krokiem do wielkiej telewizyjnej kariery?

Dla mnie telewizja, to nie tylko ekran telewizora, ale także coraz prężniej rozwijające się platformy internetowe . Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że pierwsze kroki zrobiłam już dawno temu, a ,,Na Językach” jest kolejnym z nich. Pytanie czym jest ,,wielka telewizyjna kariera”? Dla jednych będzie to postać Małgosi Rozenek, dla innych Tadeusza Sznuka. Dla mnie takim przykładem na sensowną i fajną karierę jest Marcin Prokop. Aktywny zawodowo, rozchwytywany, a jednak jego życie prywatne raczej nie trafia do gazet. Takiej właśnie kariery bym sobie życzyła, ale do tego długa i kręta droga 🙂