Kolorowa kuchnia – propozycje aranżacji

Czy warto zrezygnować z bezpiecznej bieli lub forniru dla zdecydowanej kolorystyki w kuchni? Kolorowa kuchnia to propozycja dla osób odważnych, lubiących oryginalne rozwiązania.

Kolorowa kuchnia - propozycje aranzacji (6)
Kolorowa kuchnia – propozycje aranżacji

W polskich domach królują kuchnie, białe, szare i brązowe. Stonowana zabudowa wtapia się w przestrzeń domu i jest bezpiecznym tłem dla reszty aranżacji wnętrza. A gdyby tak wyróżnić meble kolorem? W końcu kuchnia jest sercem domu i często powodem dumy właścicieli.

Kolorowa kuchnia - propozycje aranzacji (5)
Kolorowa kuchnia – propozycje aranżacji

W kuchni zamkniętej dobrze mogą sprawdzić się mocne energetyzujące barwy. Tego rodzaju kuchnie najczęściej zajmują stosunkowo niewielkie  i niedoświetlone pomieszczenia. Ich monotonię oraz proste bryły mebli ożywi wyrazisty kolor lakieru użytego do wykończenia frontów. Zdecydowana kolorystycznie kuchnia stanie się odskocznią od  reszty domu, a gotowanie w niej przygodą. 

Kolorowa kuchnia - propozycje aranzacji
Kolorowa kuchnia – propozycje aranżacji

 

W przypadku kuchni otwartych na salon ciekawym rozwiązaniem będzie gra odcieniami lub pastelami na poszczególnych częściach zabudowy. W ten sposób od wysokiej zabudowy odróżnić można wyspę. Bardziej oryginalnym sposobem jest gra kolorem na  frontach szafek i szuflad. W tym przypadku tworzy się szachownica pól, które według własnego gusty wypełnić można przechodzącymi tonalnie odcieniami lub pastelami, czy też kontrastowo wprowadzić mocniejsze akcenty tylko na niektórych elementach.

Kolorowa kuchnia - propozycje aranzacji (7)
Kolorowa kuchnia – propozycje aranżacji