Koniec z gotowaniem, czyli menu prosto z internetu

Praca zawodowa, wychowanie dzieci, obowiązki domowe – to szara rzeczywistość większości kobiet. W natłoku codziennych zadań często brakuje czasu na ich realizację, co w konsekwencji rodzi frustracje i chęć ucieczki. A może po prostu wystarczy racjonalnie podejść do tematu i odpuścić sobie chęć bycia idealną panią domu?

Czasy gospodyń domowych odeszły do lamusa. Dziś kobieta na szczęście nie musi strzec domowego ogniska w dosłownym tego słowa znaczeniu, stojąc od rana do nocy przy kuchni. Coraz częściej znajduje alternatywne rozwiązanie, które pozwala na wygospodarowanie czasu wyłącznie dla siebie bez uszczerbku na zaspokojeniu głodu całej rodziny. Tym złotym środkiem jest zamawianie posiłków przez internet.

Internetowe menu

O ile jeszcze kilka lat temu zamawianie przez internet było raczej ciekawostką niż codziennością, o tyle obecnie staje się coraz popularniejsze. Zaletą takiej formy jest możliwość swobodnego wyboru menu – od domowego obiadu, poprzez niezwykle popularną u nas kuchnię włoską, na egzotycznych, orientalnych daniach kończąc. Nieważne, skąd zamawiamy: zamawianie jedzenia na wynos w Krakowie, Gdańsku czy Sochaczewie jest równie proste. Wystarczy wejść na serwis zamówieniowy, np. PizzaPortal.pl, skomponować menu dla każdego członka rodziny, a obiad, kolację czy zestaw na przyjęcie dla niespodziewanych gości mamy w zasięgu ręki. Jest to rozwiązanie o tyle praktyczne, że mamy informację zarówno o pełnej ofercie w najbliższej okolicy, jak i o promocjach, formach płatności czy ocenach innych klientów, które mogą być pomocne przy wyborze danej oferty.

Nie masz czasu na gotowanie? Zamów!

Wyrzuty sumienia czy poczucie winy można sobie darować. To, że nie masz czasu na wielogodzinne przygotowywanie obiadu dla rodziny lub okolicznościowego przyjęcia dla znajomych nie jest równoznaczne z tym, że jesteś niezorganizowania. Pamiętaj, jesteś tylko człowiekiem, twoja doba też ma 24 godziny i musisz uwzględnić w niej tak prozaiczne punkty jak odpoczynek, sen, czas dla dzieci i męża lub partnera. Trudno od siebie wymagać perfekcjonizmu we wszystkim. Nie dajmy się zwariować. To, że nie przygotujesz domowego obiadku, nie oznacza, że jesteś nieudolna. Tym bardziej, że już przed tobą wiele kobiet odkryło dobrodziejstwo w postaci zamawiania posiłków z dostawą wprost do domu. Korzysta z niego 64% Polaków, z czego aż dla 38% najlepszą formą jest internet. Aby całkiem rozwiać wątpliwości co do korzystania z takiego rozwiązania – 65% zamawiających to właśnie kobiety. Zamawianie przez internet nie oznacza, że musisz to robić w zaciszu domowym. Z powodzeniem możesz wykorzystać smartfona lub tablet, aby złożyć zamówienie w drodze z pracy do domu. Wśród ankietowanych, którzy korzystają z internetowej formy zamawiania dań z dostawą do domu, widać wyraźną słabość do kuchni orientalnej; zamawia ją bowiem 29% respondentów. Na drugim miejscu z wynikiem 26% plasuje się kuchnia włoska, czyli w zasadzie głównie pizza. Kolejne miejsca zajmują: kuchnia amerykańska – 22%, oraz tradycyjna kuchnia polska.

Tak jest prościej i wygodniej

Zamawianie posiłków przez internet nie oznacza, że nie dbasz o swoją rodzinę czy przyjaciół, których zaprosiłaś na przyjęcie. Wręcz przeciwnie. Właśnie troskę o wygodę docenia 58% ankietowanych. Organizacja posiłku nie musi się bowiem wiązać z wyrzeczeniami i poświęceniem gospodyni. 39% badanych docenia oszczędność czasu związaną z zamówieniem posiłku przez internet. Korzystając z serwisów, można liczyć na dodatkowe profity w postaci zniżek, co jest istotnym aspektem tej formy zamówienia dla 18% ankietowanych. Jeżeli natomiast priorytetem jest dla ciebie możliwość poznania nowych smaków, zapewne znalazłabyś się w gronie 14% badanych, dla których właśnie chęć eksperymentów z nowymi doznaniami smakowymi była najważniejsza (źródło: http://www.egospodarka.pl/105049,Polacy-a-zamawianie-jedzenia-przez-Internet-I-2014,1,39,1.html).

Z czystym sumieniem można stwierdzić, że zamawianie jedzenia przez internet w żaden sposób nie uchybia pani domu. Wręcz przeciwnie – świadczy to bowiem o jej umiejętności efektywnej organizacji i świadomości, że życie nie musi być skoncentrowane wyłącznie w kuchni.