Koty, buty i symbole kobiecości

Współczesny pejzażysta, malarz snów i autor ikon, a wkrótce także słynny plakacista i awangardowy skrzypek — prace uznanych polskich artystów od niedawna można podziwiać już nie tylko w galeriach. Wybrane obrazy przeniesiono na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów.

Koty, buty i symbole kobiecości

Do współpracy zaproszono twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Time”. Edward Dwurnik jest znany przede wszystkim z wyjątkowych wedut — cyklu „Podróże autostopem”, w którym maluje miasta z lotu ptaka. Ulubionego płótna nie można mieć zawsze przy sobie. Ale to nie oznacza, że ukochany obraz nie może nam towarzyszyć na co dzień. Dwurnik, Olbiński, Nowosielski, a niedługo również Waldemar Świerzy i Alfred Lenica to artyści, których obrazy są motywami przedmiotów proponowanych przez markę DESA Modern. Wśród nich znajdują się: porcelanowe kubki, jedwabne chusty, etui czy notesy. O wyjątkowości kolekcji stanowią nie tylko luksusowe materiały i zaproszeni twórcy, lecz także limitowany nakład. Nie każdy może wypić kawę w towarzystwie znanych dzieł Dwurnika, czy notować w kajecie z „Percepcyjnym osądem” Olbińskiego. Wybrane obrazy zostały także naniesione na apaszki i poszetki. Jedwabne dodatki, w zależności od ułożenia materiału, za każdym razem będą wyglądały inaczej, więc ulubiony obraz wykorzystany w stylizacji zyskuje zupełnie inny charakter. Swoje zamiłowanie do sztuki można podkreślić także detalem: spinkami do mankietów z „Zaproszeniem do cyrku” Nowosielskiego czy praktyczną zawieszką na torebkę z „Madame Butterfly” Olbińskiego. To idealna propozycja na świąteczny prezent dla osób ceniących jakość i elegancję.

Dzięki zaufaniu i wieloletniej współpracy z najwybitniejszymi artystami współczesnymi, jako jedyna galeria w Polsce DESA Modern oferuje także inkografie, których walory kolekcjonerskie i artystyczne, potwierdzili swym udziałem wybitni artyści m.in.: Tadeusz Dominik, Edward Dwurnik, Jarosław Modzelewski, Rafał Olbiński, Waldemar Świerzy czy Jan Dobkowski. Do projektu włączyli się również uznani młodzi twórcy, jak: Aleksandra Kowalczyk, Tomasz Poznysz oraz Adam Bakalarz. Każda inkografia posiada odręczny podpis autora, hologram i certyfikat.