„Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie” autorstwa Renaty Kochan

Lada moment ukaże się książka "Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie" autorstwa Renaty Kochan. To wyjątkowa książka dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać w dziecku kreatywność i ciekawość świata oraz pomóc mu wsłuchać się w swoje emocje i nauczyć budować dobre relacje z innymi.

"Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie" autorstwa Renaty Kochan
„Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie” autorstwa Renaty Kochan

„Kreatywne dzieci” Renaty Kochan to skarbnica pomysłów, jak poprzez zabawę wspomóc rozwój dziecka, a także odkrywać jego zdolności. To propozycja skierowana do wszystkich rodziców, opiekunów i nauczycieli, nie wymaga przy tym drogich czy wymyślnych materiałów. Wszystkie niezbędne elementy każdy z nas znajdzie u siebie w domu. Jedyne, czego potrzeba, to dobre chęci i otwarta głowa.

Pomysły na zabawy plastyczne zebrane w tej książce łączą wiele dziedzin. Wspólne działanie i rozmowa staną się też – mam taką nadzieję – dobrą zabawą. Zachęcam do indywidualnego rozwijania zawartych w książce pomysłów. Wsłuchajmy się w dzieci –  Ze wstępu Autorki.

Wprowadzenie

„Są miejsca, gdzie chodzimy często i lubimy tam przebywać.” Gdyby wiodła do nich ścieżka, byłaby prawdopodobnie bardzo dobrze wydeptana. Poprosiłam kilkoro dzieci, żeby wyszły przed swój pokój i przywiązały koniec włóczki do klamki. Następnie zastanowiły się, dokąd najchętniej chodzą i, stale rozwijając kłębek wełny, doszły do ulubionego miejsca. W wybranym miejscu dzieci przycięły i przyczepiły nić taśmą bezbarwną do podłogi z karteczką z napisem „Moje ulubione miejsce”.

Powtórzyłam ten eksperyment w moim domu i tam również stworzyliśmy sieć
dróg najczęściej uczęszczanych i wyznaczyliśmy w ten sposób swoje ulubione
miejsca. Powstała istna plątanina. Nie wiedziałam, że jedna z dróg prowadziła
do… Nie, nie mogę wam zdradzić tej tajemnicy. Zabawcie się i wyznaczcie swoją
ulubioną drogę do… Zostawcie tam swój ślad.