Krzesła welurowe – co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, jak o nie dbać!

Pluszowe tkaniny obiciowe są obecnie bardzo popularne, stąd też w ofercie producentów coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju krzesła tapicerowane welurem. Co sprawia, że ten niebywale przyjemny w dotyku materiał cieszy się tak ogromną popularnością?

Krzesła welurowe – co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, jak o nie dbać!

Osoby, które planują zakup welurowych krzeseł, powinny zastanowić się, czy jest to rozsądna inwestycja. Jak dbać o krzesła tapicerowane welurem, by na dłużej zachowały swój estetyczny wygląd?

Welur – tkanina o wielu obliczach

Wystarczy pierwszy rzut oka na dowolne krzesło welurowe, by przekonać się, że jest to materiał zaskakujący eleganckim i stylowym wyglądem. Nic więc dziwnego, że krzesła welurowe od dłuższego czasu są prawdziwym hitem, jeśli chodzi o wystrój domowych wnętrz. Nic nie zapowiada, by wkrótce miało się to zmienić, toteż producenci wręcz prześcigają się w dostarczaniu na rynek nowych modeli mebli pokrytych tym jakże atrakcyjnym materiałem.

Warto podkreślić, że pomimo swojego dość luksusowego charakteru, welur jest bardzo uniwersalną tkaniną, która zapewnia wiele możliwości aranżacyjnych w przestrzeni mieszkalnej. Doskonale sprawdza się w różnych stylach urządzania wnętrz. Krzesła welurowe doskonale będą prezentować się zarówno przy kuchennym stole, jak i toaletce w sypialni. Stanowią również idealny wybór do stylowych restauracji i przytulnych kawiarni.

Szeroki wybór krzeseł welurowych dostępny jest pod adresem: www.halomeble.pl/317-krzesla-welurowe-aksamitne

Jak dbać o krzesła z weluru?

Welurowe krzesła to zazwyczaj dość intensywnie eksploatowane elementy wyposażenia wnętrza, dlatego też narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia. Wydawać by się mogło, że czyszczenie welurowych powierzchni jest dość problematyczne, jednak prawda jest taka, że większość zabrudzeń można usunąć przy pomocy suchej gąbki, odkurzacza lub delikatnej szczoteczki.

W przypadku pojawienia się trudniejszych do usunięcia plam na welurowej powierzchni, można użyć specjalnej pianki lub innego, specjalistycznego ośrodka. Sprawdzonym sposobem na pozbycie się tłustych zabrudzeń jest posypanie ich mąką ziemniaczaną lub talkiem.

Trzeba pamiętać o tym, że welurowe krzesła nie przepadają za czyszczeniem z wykorzystaniem dużych ilości wody. Może ona negatywnie wpłynąć na puszystość materiału, toteż zdecydowanie lepiej jej unikać.

Dlaczego warto zdecydować się na krzesła welurowe?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak właściwie krzesła welurowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Przede wszystkim, tkanina welurowa pięknie mieni się pod wpływem światła, co zawdzięcza dość długiemu, miękkiemu włosiu. Połyskujące powierzchnie potrafią optycznie powiększyć przestrzeń, co ma duże znaczenie w niewielkich wnętrzach.

Welur występuje również w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, co umożliwia łatwe dopasowanie obitego nim krzesła do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Chyba najważniejszą zaletą weluru jest jednak jego niesamowita miękkość – dzięki temu obite nim krzesła są bardzo komfortowe i niezwykle przyjemne w dotyku.

Jak widać, krzesła welurowe posiadają bardzo długą listę zalet, które czynią je produktami wartymi uwagi.