Kuchnia i jadalnia – pomysł na grzejnik

Grzejnik to jeden z tych elementów wnętrza, który musi w nim być. Oczywiście jeśli zależy nam na komforcie i ogrzaniu pomieszczenia

Kuchnia i jadalnia – pomysł na grzejnik

Każde pomieszczenie ma inne funkcje, więc mamy inne wymagania co do grzejnika. W przypadku kuchni i jadalni, ten element wyposażenia powinien przede wszystkim wyglądać. Grzejniki dekoracyjne pełnią funkcję użytkową, ale też mogą podkreślać charakter i styl pomieszczenia. Od czego więc powinniśmy zacząć jeśli wybieramy grzejnik do kuchni i jadalni? Przede wszystkim od określenia funkcji, jeśli ma być tylko dekoracją to warto wybrać taki, który nada wnętrzu charakter a przy tym pasuje do niego. Koniecznie przed zakupem trzeba wybrać odpowiednie dla niego miejsce.

Postaw na klasykę

Kuchnia i jadalnia to miejsce wyjątkowe. Lubimy tu przebywać. Gotowanie i wspólne posiłki łączą jak nic innego. Dlatego warto pomyśleć o tym czym się otaczamy. Jakie meble wybierzemy, czy też dodatki. Grzejnik również odgrywa ważną rolę. W ofercie sklepów znajdziemy modele klasyczne, ale również takie, które mogę pełnić funkcję dodatkowego źródła światła. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które coraz częściej spotyka się z zainteresowaniem. Grzejnik nie tylko grzeje, ale i świeci a możliwość wyboru barwy świecenia, czy tez stopień jasności daje nam poczucie dostosowania tego rozwiązania pod nasze indywidualne oczekiwania.

Postaw na… swój projekt

Kuchnia i jadalnia – pomysł na grzejnik

A na koniec propozycja dla tych bardziej odważnych, czyli grzejnik z własnym projektem graficznym. W procesie produkcji osłon szklanych, LUXRAD wykorzystuje 8 milimetrowe hartowane szkło typu OptiWhite. Dzięki obniżonej zawartości żelaza jest ono praktycznie bezbarwnym szkłem float. Zielonkawe zabarwienie charakterystyczne dla zwykłego  szkła, zauważalne szczególnie przy jasnych nadrukach, zostało całkowicie wyeliminowane. Szkło Optiwhite zachowuje naturalne barwy, wyraźniej ukazuje przedmioty i lepiej przepuszcza światło. Nadruki i malowanie szkła wykonywane są lakierem UV całkowicie odpornym na działanie promieniowania słonecznego. Dzięki użyciu lakierów utwardzanych promieniami ultrafioletowymi osiągnięto niezwykle trwałe i  eleganckie wykończenie szkła. Daje to nieograniczoną możliwość w realizacji swoich pomysłów i zaprezentowaniu ich na grzejniku.

Wybór grzejnika nie jest sprawą prostą, ale wynika to z wielu możliwości jakie daje producent. Najważniejsze to wybrać taki model oraz kolor, czy grafikę, których jesteśmy pewni i nie minie na nie moda oraz nie zmieni się nasz gust.

Wpis znaleziono dzięki:

- grzejnik

- wnętrza

- wystrój

  • Kalmar Jolanta Kreczmańska

    Każdy grzejnik powinien albo wtapiać się w tło i być niewidoczny albo wręcz przeciwnie – powinien podkreślać styl wnętrza. Dziś możemy wybierać spośród kilkuset modeli kilkudziesięciu producentów. Warto sprawdzić pełną ofertę rynku europejskiego i wybrać to co nie tylko spełnia oczekiwania ale to co nas najbardziej zachwyca. Dziś grzejniki na prawdę umieją zauroczyć;) i zaskoczyć wyglądem. Warto sprawdzić przed zakupem. http://www.kalmar.waw.pl