Lepiej mieć maskę czy maseczkę?

Twarz jest bardzo ważnym elementem w całościowym wyglądzie kobiety. Chyba każda przedstawicielka płci pięknej ma w swojej kosmetyczce kremy i balsamy do pielęgnacji twarzy. Już na stałe wpisały się one do tzw. niezbędnika podobnie, jak kosmetyki do makijażu.

neogen-glacial-magic-pore-mask-kontigo-79d-2aBywa, że codziennym rytuałem jest poranne nakładanie makijażu i wieczorne zmywanie go, wklepywanie kremu i zbawienny sen. Zbawienny, bo od dawna wiadomo, że sen ma ogromny wpływ na kondycję cery, nie tylko kobiecej. A co zrobić gdy sen trwa za krótko i mamy to wypisane na twarzy? Albo nagle, po kilku intensywnych dniach w pracy zaczynamy zauważać, że twarz zrobiła się szara i mało wyrazista?

Maseczki do twarzy

missha-maska-real-solution-tencel-sheet-mask-wrinkle-caring-kontigo-a48

Tak, maseczki mogą być niemal tak odżywcze, jak objęcia Morfeusza. W zależności od ich przeznaczenia, sposoby używania są odmienne. Cel tych kosmetyków jest jednak zdecydowanie wspólnym mianownikiem – pielęgnacja twarzy. Drogerie oferują najróżniejsze maseczki na twarz. Bywają maseczki z alg morskich, z minerałów morza martwego lub z glinki. Czasem zawierają w sobie ptasie odchody, co jest wyjątkowo częste w Japonii albo tak popularne ostatnio maseczki typu carbo detox. Zwierają one aktywny węgiel. Jego działanie jest prawie, że wszechstronne i bardzo pozytywne dla każdej buzi. Sławę zyskują również tzw. czarne maseczki oczyszczające do twarzy – https://kontigo.com.pl/twarz/maseczki-do-twarzy/maseczki-oczyszczajace.html. Kolorystycznie wyglądają tak samo, jak carbo detox, z tą różnica, że te pierwsze dosłownie wyciągają wszystkie zaskórniki i dogłębnie oczyszczają twarz z zanieczyszczeń, jako peel of (maska ściągana jak folia po wyschnięciu). Wówczas skóra twarzy jest jak nowo narodzona, odświeżona i czysta.

Co dalej po oczyszczaniu?

biolove-maseczka-do-twarzy-nawilzajaca-kontigo-b73

Jeśli skóra twarzy została już dogłębnie oczyszczona to warto zadbać również o jej odpowiednie nawilżenie. Możemy zaaplikować krem silnie nawilżający na dzień czy na noc lub wklepać balsam odżywczy do twarzy. Są jednak kobiety, które nie lubią czekać aż krem się wchłonie, bo czasem trwa to dość długo albo zwyczajnie nie przepadają za takim sposobem aplikacji kremu. Rozwiązaniem są maseczki nawilżające na twarz – https://kontigo.com.pl/twarz/maseczki-do-twarzy/maseczki-nawilzajace-i-roswietlajace.html. Ich zaletą jest, że wystarczy je nałożyć i zwyczajnie się zrelaksować z kubkiem ulubionego napoju. Poczekać około10-15 minut, aż jej wszystkie nawilżające składniki wnikną głęboko w skórę, a następnie dokładnie umyć twarz. Zatem jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie lubią uczucia lepkości i długiego wchłaniania kremu. Po umyciu twarzy jest ona nawilżona, piękna i w świetnej kondycji. Uczucie świeżości, którego nie sposób opisać, dają właśnie nawilżające maseczki do twarzy. Do pewnego momentu te zabiegi w zupełności wystarczają.

Pierwsze zmarszczki i kurze łapki

neogen-black-caviar-essential-mask-kontigo-8d9

Co zatem zrobić jeśli skóra zaczyna tracić witalność i elastyczność? Odpowiedzią są maseczki wygładzające twarz (https://kontigo.com.pl/twarz/maseczki-do-twarzy/maseczki-wygladzajace-i-ujedrniajace.html). Pozwalają złagodzić pierwsze niedoskonałości związane z upływem czasu. Nie będą one na pewno działać jak żelazko i nie wyprasują „zagnieceń” głębokich i wieloletnich, ale z pewnością poprawią komfort i kondycję skóry. Można śmiało stwierdzić, że w dzisiejszych czasach maseczki są odpowiedzią na każdą potrzebę kobiecą, nie tylko w pielęgnacji twarzy ale także ciała.

neogen-glacial-magic-pore-mask-kontigo-79d

 

 

 

Artykuł sponsorowany