Letni sprzymierzeniec? Aloes!

Łagodzi podrażnienia, cudownie koi oparzenia słoneczne i intensywnie nawilża przesuszoną słońcem skórę. Aloes to składnik, którego szukałaś w letniej pielęgnacji!

Letni sprzymierzeniec? Aloes! Foto: Pixabay

Tę bogatą w korzyści dla zdrowia i urody roślinę mamy w zwyczaju stosować także od wewnątrz. Powszechnie znane są bogate w witaminy i aminokwasy napoje aloesowe.

Do każdego typu cery

Działanie aloesu jest tak uniwersalne, że składnik ten będzie odpowiedni niezależnie od indywidualnych problemów naszej skóry. Działanie łagodzące świetnie sprawdzi się np. po opalaniu lub podrażnieniu, ale kosmetyki z aloesem sprawdzą się nie tylko podczas wypadu na plażę. Nawet jeśli spędzasz lato w mieście, składnik ten świetnie niweluje działanie szkodliwego smogu i innych zanieczyszczeń powietrza, a także wysuszające skutki klimatyzacji.

Stosowanie i działanie

Aloes można stosować wewnętrznie, jako napój, bądź zewnętrznie, podając go miejscowo na skórę. Roślina ta ma działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, bakteriobójcze, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, oczyszczające, nawilżające oraz łagodzące. Stosowany w dużych ilościach wewnętrznie może też działać przeczyszczająco. Wspomaga także usuwanie toksyn z organizmu, łagodzi obrzęki (w tym przy nieżycie nosa) oraz wzmaga układ immunologiczny.

Jakie produkty?

Wyciągi z aloesu można wprowadzić do swojej pielęgnacji kompleksowo, zaopatrując się w całą linię produktów wzbogaconą o ten składnik. Ale można też stosować doraźnie np. czysty żel aloesowy, który świetnie sprawdzi się jako balsam na podrażnienia, środek na ukąszenia owadów czy odżywka do włosów. Wiele produktów aloesowych mają w swojej ofercie np. marki azjatyckie. Wielofunkcyjne żele z aloesem to przede wszystkim świetne rozwiązanie na wakacje: zmniejszają ilość produktów w kosmetyczce, rozwiązują najczęstsze letnie problemy skóry (oparzenia, ukąszenia, podrażnienia) i dodatkowo działają chłodząco i odświeżająco.

Letni sprzymierzeniec? Aloes! Foto: instagram.com/naurashandia

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Aloes

- Uroda

- Pielęgnacja twarzy